Перше в світі судно – контейнеровоз на чистому аміаці з’єднає Норвегію і Німеччину

Норвезький хімічний гігант Yara оголосив про запуск першого у світі контейнеровоза Yara Eyde, який працюватиме на чистому аміаку та вирушить у свій перший рейс у 2026 році, створюючи нову хвилю в морській промисловості.

Yara Eyde оптимізована для торгового коридору між Норвегією та Німеччиною та буде експлуатуватися між Осло, Порсгрунном, Гамбургом та Бремергафеном. З 2026 року норвезькі компанії зможуть торгувати своєю продукцією без викидів в Норвегії та за її межами.

Майбутнє судно на паливі з аміаку

Аміак, як альтернатива пальному, буде живити судна, подібні до Yara Eyde. Один такий контейнер дозволить зменшити викиди CO2 на 11 000 тонн щороку на маршруті Норвегія-Німеччина.

“Ми спостерігаємо попит, що росте від власників вантажів на зменшення викидів. Yara Eyde пропонує конкурентоздатну логістику без викидів вантажовласникам”, – каже представник North Sea Container Line.

Проєкт реалізується компаніями Yara Clean Ammonia, North Sea Container Line та Yara International. Він спрямований на значне зниження викидів діоксиду вуглецю до 2030 року.

Викиди CO2 у світовому судноплавстві у 2022 році склали 706 млн тонн. Важливо співпрацювати у всіх ланках створення вартості, щоб досягти цілі зниження температури на 1,5°C до 2030 року.

Читати також:

ФРН будує плавучий космодром в Північному морі

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja