Компенсація через високу інфляцію: чималі виплати для робітників у Німеччині

Через стрімке зростання цін уряд Німеччини торік дозволив роботодавцям виплачувати своїм працівникам спеціальну разову винагороду у розмірі до 3000 євро для компенсації впливу інфляції. Ця сума не обкладалася податком. Скільки отримали німецькі робітники та яких галузей торкнулися ці виплати?

Федеральне статистичне відомство Німеччини (Destatis) підбило попередні підсумки цієї ініціативи. За даними статистиків, компенсацію отримали або ще отримають до кінця 2024 року понад три чверті (77,9%) працівників, чия зарплата регулюється тарифними угодами. У середньому люди отримали по 2761 євро – близько максимально можливої суми в 3000 євро.

Проте між галузями спостерігалися значні відмінності. Найбільше отримали державні службовці, працівники комунальної сфери, соціальних установ, культури та медицини, військові, вчителі, вихователі – вони одержали або повну суму в 3000 євро, або майже стільки ж, при цьому охоплено понад 90% персоналу.

Особливо високим був відсоток охоплення у виробничій промисловості – 96%. Тож компенсацію на інфляцію виплатили практично кожному робітникові цього сектору, хоча середня сума була трохи нижчою – 2780 євро. На сотню євро більше у середньому отримали працівники енергетичної галузі (2880 євро), але там охоплення було меншим – 89%.

Найгірша ситуація склалася у готельному бізнесі (охоплено лише 6,3%), торгівлі та автосервісах (24,4%). Втім, тим, кому все ж таки виплатили компенсацію, переважно нарахували високі суми – в середньому 2805 євро та 2492 євро відповідно. Приблизно по 2500 євро отримали працівники банків, фінансових та страхових компаній, проте там компенсацію виплатили лише кожному другому.

У найгіршому становищі опинилися будівельники – у цій галузі, яка переживає кризу, роботодавці в середньому змогли виділити лише по 1104 євро. Втім, цією сумою намагалися охопити якомога більше працівників, тож 86% з них все одно її отримали. На останньому місці – зайняті у сільському, лісовому та рибному господарствах. При відсотку охоплення 64% їм виплатили в середньому по 1689 євро.

Отже, у тих секторах Німеччини, де зайнято найбільше людей, відсоток охоплення та розміри компенсацій були доволі значними. У результаті близько 35 мільйонів працівників отримали на руки від двох до трьох тисяч євро чистими як відшкодування втрат від інфляції. Ця антикризова програма виявилася суттєвою підтримкою для більшості працюючого населення країни.

Джерело: DW

Читати також:

Інфляція в Німеччині минулого року сягнула 5,9 відсотка

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja