Розслідування проти аптекарів по всій Німеччині

Федеральне міністерство охорони здоров’я Німеччини, за інформацією WDR, NDR та SZ, подало кримінальні скарги проти аптекарів. Їх підозрюють у незаконному перепродажі державно оплачуваного препарату від COVID-19 під назвою «Паксловід».

Великі замовлення на Паксловід

У лютому 2022 року федеральний уряд придбав у американської фармацевтичної компанії Pfizer мільйон упакувань препарату Паксловід для безкоштовного постачання аптекам з метою лікування інфікованих пацієнтів.

Однак на початку 2023 року Міністерство охорони здоров’я виявило, що деякі аптеки робили величезні замовлення на Паксловід — іноді понад 1000 упаковок. Чиновники міністерства були впевнені, що це не може бути законним. Неможливо, щоб в одній аптеці було настільки багато пацієнтів, які хотіли б отримати цей препарат.

Це узгоджується з досвідом берлінського аптекаря Макса Вілке. Він керує чотирма аптеками різного розміру і добре обізнаний про попит на різні ліки. «Залежно від розташування наших аптек, ми віддали від 5 до 30 упаковок протягом усього 2022 року», – розповідає Вілке.

У 2023 році кількість виданих упаковок була приблизно такою ж. Паксловід може допомогти літнім людям, якщо вони приймуть його відразу після інфікування коронавірусом. Але Вілке вважає дуже неправдоподібним, що одній аптеці знадобилося понад 1000 курсів препарату.

Обшуки в аптеках

Юрист міністерства охорони здоров’я сформулював кримінальні скарги проти декількох аптек, які робили великі замовлення Паксловіду. Підозра полягає в тому, що вони могли незаконно перепродати ці ліки. За інформацією WDR, NDR та «Süddeutsche Zeitung», міністерство надіслало кримінальні скарги більш ніж у 25 прокуратур по всій Німеччині.

У більшості цих випадків розслідування тривають. У Баварії Спеціалізована прокуратура з боротьби з корупцією в системі охорони здоров’я провела обшуки в різних аптеках Верхньої Баварії, Середньої Франконії, Верхньої Франконії та Верхнього Пфальца за допомогою близько 60 поліцейських. «Підозрювані продавали та розкрадали Паксловід з порушенням вимог Федерального міністерства охорони здоров’я», – розповів старший прокурор Маттіас Хелд.

У Берліні прокуратура провела обшуки в шести аптеках. Одна аптека, за даними слідства, замовила 1400 упакувань Паксловіду, а інша – понад 1800. За словами джерел у правоохоронних органах, досі не зрозуміло, куди в результаті потрапили ці ліки. Представник берлінської прокуратури оцінює можливий збиток для столиці в 3 мільйони євро. Очікується, що обвинувачення у справах Берліна будуть пред’явлені ще в першому кварталі цього року.

У Франкфурті-на-Майні, за інформацією, аптека в центрі міста замовила майже 10 000 упаковок Паксловіду. Розслідування у Франкфурті триває, і його завершення поки не передбачається.

Звинувачення у шахрайстві

Гамбурзька прокуратура також розслідує справи двох власників аптек у зв’язку з можливим порушенням закону про лікарські засоби. У той час як більшість розслідувань тривають, прокуратури Дармштадта та Ганновера закрили справи через відсутність доказів, а прокуратура Фердена має намір зробити те ж саме.

Однак у Баден-Бадені прокуратура вже завершила своє розслідування і за кілька днів до Різдва висунула звинувачення проти одного з аптекарів. Звинувачення в цій справі стосується зловживання службовим становищем у поєднанні з незаконною торгівлею у великих розмірах. За даними слідства, аптекар продав 1393 упаковки Паксловіду «невстановленим особам за кордоном».

Розслідування ускладнене. Встановити, чи були державно оплачені ліки незаконно перепродані, чи просто викинуті після закінчення терміну придатності, як стверджують деякі аптекарі, майже неможливо. «Немає жодних правил, які б вимагали, щоб аптекарі спеціально утилізували упаковки Паксловіду або документували це», – розповів один зі слідчих.

Ціна 650 євро за курс препарату?

Ціна, яку Німеччина сплачувала компанії Pfizer за одну упаковку Паксловіду, досі була суворо засекречена. За даними WDR, NDR та «Süddeutsche Zeitung», уряд платив близько 650 євро за упакування, тобто в цілому близько 650 мільйонів євро. Ні фармацевтичний гігант, ні Міністерство охорони здоров’я не коментують ціну, посилаючись на умови конфіденційності.

Міністерство лише повідомило, що 560 000 курсів лікування було доставлено з гуртової мережі до аптек. Скільки упаковок фактично отримали пацієнти через технічні причини невідомо.

Оплата перейде до страхових компаній

З понеділка цього тижня американська фармацевтична компанія Pfizer розпочинає прямі постачання Паксловіду в Німеччину. Це означає, що відтепер вартість препарату сплачуватимуть не уряд, а страхові компанії – і за значно вищою ціною. За даними Національної асоціації лікарняних кас AOK, вартість Паксловіду в аптеках складатиме 1149,19 євро за упаковку.

Za даними представниці Pfizer Керолін Кроцкет, ціна «відображає результат переговорів з Федеральною асоціацією лікарняних кас щодо рівня відшкодування» і «базується на значній доданій користі», визнаній лікарями та представниками кас. Крім того, ціна завжди залежить від умов на конкретному ринку.

Паксловід має зменшувати ймовірність госпіталізації через COVID-19. Паксловід приймали федеральний канцлер Олаф Шольц, міністр фінансів Крістіан Лінднер, міністр охорони здоров’я Карл Лаутербах та інші політики після позитивного тесту на коронавірус.

Джерело: Tagesschau.de

Читати також:

В Німеччині офіційно визнано 467 випадків побічних ефектів від щеплення проти COVID-19

Реформа системи охорони здоров’я в Німеччині: шлях до змін

ГРЗ в Німеччині: найновіші статистичні дані та аналіз інфекційної ситуації

Світлина з відкритих джерел: bloodcancer.org.uk та healthmatters.nyp.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja