Бундесрат Німеччини 17 травня ухвалив довгоочікуваний закон про самовизначення, що регулює правила внесення змін до графи “стать” у посвідченні особи. Завдяки новому законодавству трансгендери, інтерсексуали та небінарні особи зможуть спростити бюрократичні формальності.
Згідно з прийнятим документом, з 18 років громадяни матимуть змогу вносити зміни до свого паспорта, просто подавши відповідну заяву до відділу реєстрації актів цивільного стану (РАЦС). При цьому не має значення, чи ідентифікує себе людина з іншою статтю та чи наявні в неї біологічні передумови для цього.
У паспорті дозволяється вказувати такі варіанти статі: “чоловіча”, “жіноча”, “різноманітна” або “без визначення”.
Неповнолітні теж можуть змінити дані про стать Підлітки віком від 14 років також матимуть право на зміну статі в документах за згодою батьків. Щодо дітей до 14 років, заявку до РАЦСу повинні подавати їхні батьки чи опікуни. В обох випадках потрібне підтвердження про отримання попередньої консультації.
Обмежень щодо кількості разів зміни статі в документах не передбачається. Однак повторну зміну дозволено лише через рік після попередньої. Зміни набувають чинності через три місяці після сповіщення РАЦС. Важливо, що закон стосується виключно бюрократичних формальностей і не передбачає медичної процедури корекції статі.
Чинний досі у ФРН закон про трансгендерів 1980 року вимагав надання двох незалежних психологічних експертиз для зміни статі чи імені, а остаточне рішення приймав окружний суд. Ці положення були визнані дискримінаційними Конституційним судом Німеччини.
Новий закон про самовизначення спрямований спростити процес і ліквідувати принизливі бюрократичні перепони для трансгендерних, інтерсексуалів та небінарних людей у Німеччині.
Джерело: DW
Читати також:
Незвичні наречені: одностатева пара високопосадовців анонсувала майбутнє весілля
В школах Нижньої Саксонії з’являться координатори з питань гендерного та сексуального різноманіття
Німецька позиція та реакція ЄС на заборону “ЛГБТ” у росії
Світлина згенерована за допомогою ШІ