Міністр внутрішніх справ Баварії Йоахім Херрман висловив думку, що чоловіків з України, які перебувають у Німеччині й уникають призову на військову службу, має бути позбавлено державної допомоги. На його переконання, німецька влада мусить підтримувати Україну, однак водночас не може “преміювати” тих, хто ухиляється від захисту Батьківщини.
Під час ефіру на телеканалі Welt TV 23 травня Херрман наголосив, що українські чоловіки призовного віку, які отримують у ФРН так зване “громадянське забезпечення” (Bürgergeld), мали б його позбутися. “Ми прагнемо максимально допомогти Україні, але водночас не можемо, так би мовити, винагороджувати тих, хто уникає військової служби”, – пояснив він.
Обговорюючи міграційну кризу у Німеччині, баварський політик зауважив, що українські біженці отримують більшу допомогу, ніж шукачі притулку з інших країн, тож “громадянське забезпечення” не мотивує їх негайно шукати роботу. За його словами, нині в Німеччині перебувають кілька тисяч українців призовного віку, які отримують соцвиплати, і яких “бракує для оборони України”.
Херрман також розкритикував відсутність механізму розподілу українських біженців в межах ЄС, через що більшість опинилася в Німеччині. “Федеральний уряд, здається, навіть не намагається щось змінити”, – нарікав він.
Позиція Херрмана, представника Християнсько-соціального союзу, відображає критику з боку німецької опозиції стосовно виплат допомоги українцям, яка точиться з кінця 2023 року. На тлі дефіциту робочої сили прозвучали заклики скоротити допомогу українцям, які відмовляються шукати роботу без поважної причини. Зокрема, лідер фракції ХДС/ХСС у Бундестазі Фрідріх Мерц наголошував на цьому наприкінці січня.
Депутат Родеріх Кізеветтер з ХДС на початку травня стверджував, що українських чоловіків, котрі підлягають мобілізації, але уникають військового обліку, слід позбавити “громадянського забезпечення”. Втім, Мерц не висловлював радикальних думок з цього приводу.
Джерело: DW
Читати також:
Порошенко закликав Німеччину фінансувати ЗСУ, а не утримувати українських чоловіків
Правозахисники закликають видавати українцям альтернативні документи замість паспортів
Світлина з відкритих джерел