Карнавал у Кельні: традиції, програма, дати

Традиційний карнавал у німецькому Кельні у 2024 році – 11 сезон – стартує у суботу, 11 листопада 2023 року, як і належить, об 11 годині та 11 хвилині. Вулиці Кельна вітатимуть перші переодягнені учасники, а збори городян традиційно почнуть обирати головних героїв карнавалу: Принца, Діву та Селянина.

Карнавал у Кельні 2024: традиції щорічного свята

Як і слідує за сценарієм, свято розпочнеться з процедури вигадки гасла (слогана) щорічного карнавалу та головної карнавальної пісні. Карнавал почне потихеньку вступати у свої права. До кінця лютого практично кожні передвихідні та вихідні дні будуть організовані вечірки на Кельн-арені. Яскраві святкування в рамках фестивалю ознаменує масляний четвер, 8 лютого 2024 року, гуляння триватимуть цілий тиждень – до 14 лютого 2024 р.

Карнавал у Кельні 2024 обіцяє бути веселим і багатим на розіграші, представить масу оригінальних шаржів на політичні події у світі, покаже карикатурні скульптури відомих особистостей – артистів, політичних діячів, що прославилися, селебріті, напоїть смачним німецьким пивом.

Напевно, тільки німці могли назвати понеділок рожевим. Так, завдяки першому в історії рожевому понеділку (нім. Rosenmontag), який відзначили у Кельні 10 лютого 1823 року, у світове культурне життя увірвався яскравий барвистий Кельнський фестиваль.

Скажемо без жодного перебільшення – цей карнавал цілком може змагатися з найвідомішими світовими народними фестивалями – багатобарвними та дуже запальним веселощами в Ріо-де-Жанейро та з Венеціанським маскарадом. Центральні вулиці Кельна приймають гостей і вдень і вночі – скрізь йдуть карнавальні засідання, люди веселяться, демонструють свої костюми та вбрання, беруть участь у костюмованих ходах, танцюють та грають.


Карнавальне свято суворо регламентує, чим мають займатися учасники. Головні заняття – гуляння, веселощі та процес примірок карнавального вбрання з подальшим неодмінним дефіле вулицями міста. Також обов’язковим пунктом програми є карнавальні засідання. Вони припускають створення веселих компаній із кількох сотень учасників, які збираються за багатими на частування столами та розпочинають тривалу дегустацію знаменитого пива “Кельш”, жартують, дивляться виступи артистів. Водночас на вулицях Кельна йдуть яскраві карнавальні паради, завдяки їм ділове життя міста плавно затихає і перетворюється на байдикування.

Для вуличних веселощів педантичні та дуже організовані німці придумали спеціальну офіційну процедуру: відкриття урочисто оголошується перед початком католицького передпасхального Посту – у так званий Бабин четвер (нім. Weiberfastnacht). Про нього оголошують на центральній площі Альтер Маркт.

І починається маскарад: вулиці міста заповнюються вбраними жінками, одягненими в неймовірний карнавальний одяг. Об 11 годині 11 хвилин вони розпочинають штурм міської ратуші, – так тижневий Кельнський карнавал оголошується відкритим.

Щобільше, як вже склалося за такий тривалий час проведення карнавалу, що жінкам у цей четвер можна робити абсолютно все, що їм заманеться: фрау можуть і краватку зрізати, і піджак помадою вимазати, і на штани пиво пролити. Практичні німецькі чоловіки цього жіночого дня намагаються одягнутися у щось стареньке, трохи зношене, – щоб потім не шкода було й викинути.

Суботній вечір випускає на вулиці Кельна духів (нім. Geisterzug – процесія привидів). Вони мають прогнати холодну зиму з міста та відкрити двері теплої весни. Гуляння переміщуються до закритих величезних залів, де проводяться костюмовані вечірки.

Рожевий понеділок – 12 лютого 2024

Рожевий понеділок (нім. Rosenmontag) – кульмінація Кельнського карнавалу. Цього дня до Кельна з’їжджаються мільйони гостей, щоб побачити головну карнавальну ходу, яку прикрашають ключові фігури Карнавалу в Кельні – Принц, Селянин та Діва (її завжди зображує чоловік). Учасники численної ходи це і старовинні ошатні візки, музиканти й, звичайно ж, тисячі та тисячі переодягнених глядачів! Щоб стати справжнім гостем фестивалю, обов’язково навчитеся вітати своїх друзів, знайомих і незнайомих фразою “Kölle Alaaf!”(Хай живе Кельн)!

Фіалковий вівторок

Фіалковий вівторок (нім. Veilchendienstag) – день дуже тихий і важливий.  Свято, як і карнавал у Кельні, наближається до свого закономірного закінчення, проте ввечері планується ще одна подія – величезне багаття, на якому спалять велике опудало з соломи. Так виконується ритуал викуплення всіх гріхів, що накопичилися в місті за цілий рік, а від них, як відомо, перед Великим Постом просто необхідно позбутися!

Попільна середа – 14 лютого 2024

Вже сама назва – попільна середа (нім. Aschermittwoch) говорить про те, що настав час прощатися. Попелясті хрести, які в середу малюють один одному на лобі, свідчать про те, що щорічне свято завершене. Ресторани міста теж готуються до кульмінації – вечірня вечеря має складатися з традиційних рибних страв.

У 2024 році карнавальний сезон, як і належить, стартує ще 11 листопада 2023 року. Але найголовніший тиждень – тиждень карнавалу – розпочнеться 8 -14 лютого, з бабиного четверга. Далі – фіалковий вівторок, 13 лютого – і завершиться масове гуляння у Кельні 14 лютого 2024 року.

Девіз фестивалю 2019 звучав так: “Let’s Sproch es Heimat”.
“Et Hätz lends em Veedel” – девіз карнавалу 2020 року.
“Nur zesamme sin mer Fastelovend” (“Тільки разом ми карнавал”) – девіз карнавалу 2021 року.

Карнавал у Кельні 2024, сценарій свята, дати

Початок карнавалу в Кельні: субота, 11:00, 11 листопада 2023 р.
Бабин четвер (Weiberfastnacht) – 8 лютого 2024, початок об 11:11
Карнавальна п’ятниця – 9 лютого 2024 р.
Карнавальна субота – 10 лютого 2024 р.
Шкільна та муніципальна процесія (Schull- / Veedelszöch) – неділя, 11 лютого 2024, початок об 11:00
рожевий карнавальний понеділок – 12 лютого 2024, початок о 10:00
Фіалковий вівторок – 13 лютого 2024 р.
Попільна середа – 14 лютого 2024 року, закінчення фестивалю.

Як потрапити на карнавал у Кельні

Це зовсім не проблема! Найближчий міжнародний аеропорт розташований у сусідньому Дюссельдорфі (відстань 58 км). Так само просто до Кельна дістатися поїздом. Залізниці країни напередодні карнавалу запускають понад 130 додаткових поїздів, які можуть перевезти всіх охочих до Кельна і назад. Особливо часто курсують залізничні експреси з Менхенгладбаха, Дюссельдорфа, Дортмунда, Золінгена, Зігена, Ейфеля та Ахена. Для ширшого знайомства з околицями Кельна організовані спеціальні екскурсійні поїзди (S-Bahn, лінія 6) між Кельном та Дюссельдорфом.


Світлини з відкритих джерел 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja