Німеччина відмовляється постачати Україні винищувачі

Німеччина, нарешті, пообіцяла поставити Україні бойові танки. Але тепер не хоче надавати винищувачі

Канцлер Німеччини Олаф Шольц вирішив відмовитися від постачання винищувачів в Україну. Канцлер Шольц уже виступив проти цього в середу в Бундестазі й підкреслив під час своєї поїздки до Латинської Америки, що з цього приводу вже все сказано. У Сантьяго-де-Чилі він знову застеріг від завищення цін у разі постачання нових систем озброєнь.

Уряд Німеччини, лише в середу погодився поставити основні бойові танки Leopard 2A6 в Україну, але після того, як США погодилися надати свої танки. Згодом пролунали голоси з боку Франції та США, які не виключили постачання своїх винищувачів в Україну.

Український уряд вимагає такої поставки. За словами президента Володимира Зеленського, країна потребує швидких поставок зброї та нових видів озброєнь, щоб мати змогу протистояти російським атакам. Це також включає ракети, такі, як американські ATACMS з дальністю дії 185 миль (трохи менше 300 кілометрів).

Заступник міністра закордонних справ України Андрій Мельник, також, хоче отримати німецькі підводні човни і військові кораблі на додаток до винищувачів Tornado та Eurofighter. Отже, з огляду на побоювання щодо нового російського наступу навесні, дебати щодо подальших поставок озброєнь, ймовірно, відновляться.

Голова СДПН Саскія Ескен у неділю не наважилася відмовити Україні в постачанні винищувачів. На одному з місцевих телеканалів вона уникала чітких заяв. На пряме запитання із цього приводу вона ухильно відповіла, що дуже важливо, щоб Німеччина й НАТО не стали учасниками у війні.

Під час поїздки до Латинської Америки співрозмовники Шольца в Чилі, Аргентині та Бразилії заявили, що також не постачатимуть зброю в Україну. На спільній пресконференції в Бразилії президент Лула да Сілва підкреслив, що це стосується і боєприпасів.

Подібні заяви викликають враження, що, після доєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї та позбуття ядерного арсеналу, який на той час був третій за розміром у світі, наші партнери геть забули, що за умовами того ж договору в обмін на це найбільші ядерні держави повинні були гарантувати Україні безпеку та виключення будь-яких форм агресії чи тиску. Свою частину умови Україна давно виконала, а наші союзники зі свого боку не поспішають. Яким же чином нашій країні буде гарантована безпека? На жаль це питання на сьогодні залишається риторичним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja