Байден і Шольц обговорили питання допомоги Україні

Зі США вже тижнями не надходить нова військова допомога для Києва через внутрішньополітичну блокаду. Європа не може це компенсувати. Канцлер Шольц зустрівся з президентом США Байденом і обидва тепер спільно закликають до дій.

Після розмови з президентом США Джо Байденом, канцлер Олаф Шольц висловив впевненість, що військову допомогу Україні США будуть підтримувати.

Олаф Шольц і Джо Байден, світлина з мережі X

Якщо не вдасться прийняти відповідне рішення в Конгресі США, здатність українських збройних сил захищати власну країну буде під загрозою, попередив Шольц після розмови в Овальному кабінеті Білого дому, яка тривала близько півтори години.

“Саме тому ми обидва абсолютно переконані, що це має статися зараз, але ми також упевнені, що американський Конгрес у кінцевому підсумку ухвалить таке рішення”, – сказав Шольц. Це також було б правильним повідомленням російському президенту Володимиру Путіну, що його надії на послаблення західної військової допомоги Україні марні.

США та Німеччина є найважливішими постачальниками зброї Україні. Шольц оцінює вартість поставленої та обіцяної Німеччиною військової техніки понад 30 мільярдів євро. США вказують обсяг своєї військової допомоги на рівні 44 мільярдів доларів (близько 41 мільярда євро).

Як Шольцу, так і Байдену довелося боротися за підтримку цієї допомоги різними способами. На початку року канцлер розпочав ініціативу щодо залучення партнерів по ЄС, особливо економічно потужних, таких як Франція, Іспанія та Італія, до більшої підтримки українських військових. Поки що успіх помірний.

Тим часом Байден місяцями намагається провести через Конгрес нові мільярдні допомоги для Києва. Республіканці експрезидента Дональда Трампа блокують це, хоча останнім часом дехто з них дав сигнали про готовність йти на поступки.

Проте рішення ще далеко. У четвер новий законопроєкт, що передбачає 60 мільярдів доларів (56 мільярдів євро) для України, подолав першу формальну перешкоду в Сенаті. Проте переговори тривають, а остаточне голосування в Сенаті ще попереду. Чи пройде пакет і, чи матиме шанси в Палаті представників – повністю відкрите питання.

З огляду на багатомісячну внутрішньополітичну блокаду в США, навіть мінімальний прогрес зараз розглядається як досягнення. Під час зустрічі з федеральним канцлером у Білому домі Байден заявив, що нездатність Конгресу звільнити допомогу дорівнюватиме “злочинній недбалості”.

Байден також похвалив внесок Німеччини в міжнародну коаліцію допомоги. Звертаючись до Шольца, він сказав: “Ви зробили те, про що ніхто не думав, що це можливо: ви подвоїли обсяг німецької військової допомоги Україні цього року”. Тепер США мають зробити свій внесок.

За інформацією Tagesschau

Читати також:

Канцлер Олаф Шольц опублікував фото зі своїм «американським двійником»

«Ми маємо зробити все можливе, щоб не допустити перемоги Росії в Україні», – канцлер Німеччини

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja