Берлінські ініціативи назвати вулицю іменем Олексія Навального

Дві громадські організації виступили з пропозицією назвати одну з вулиць Берліна на честь російського опозиційного політика Олексія Навального. Це стало реакцією на трагічну звістку про його смерть 16 лютого. Такі ініціативи стали виявом поваги до боротьби Навального за права і свободи громадян Росії.

Першою з ідеєю перейменування виступила ініціатива Demokrati-JA (“Так” демократії), якою керують російські емігранти у Берліні. В понеділок, 19 лютого, вони запустили на Change.org петицію за перейменування вулиці Беренштрассе в центрі німецької столиці на вулицю Навального. Петиція адресована мерії Берліна. Вже за перші дні її підтримали понад 20 тисяч осіб та організацій. Заклик підписали російська письменниця Людмила Уліцька, правозахисниця Ольга Романова, ініціатива #FreeNavalny Deutschland, галерист Марат Гельман, письменник Володимир Камінер та інші відомі діячі. Про це повідомляє видання DW.

Як зазначили у Demokrati-JA, вони хочуть вшанувати Навального за боротьбу за демократію та права і нагадати про боротьбу всіх жертв авторитарного російського режиму. Окрім того, перейменування вулиці Беренштрассе, на якій знаходяться російське консульство та житлові будинки російських дипломатів, стало б політичним нагадуванням для влади РФ.

Деякі ініціатори петиції наполягають на негайному перейменуванні, щоб «привернути увагу до доль тисяч інших політв’язнів у Росії, яких ще можна врятувати».

Схожу ініціативу висунув німецький фонд Zukunft Berlin (“Майбутнє Берліна”). Його представник Маркус Дрьоге нагадує, що Навальний після отруєння лікувався у клініці Charité в Берліні, а потім добровільно повернувся до Росії, щоб продовжити опозиційну діяльність за демократію та права людини. Тому Дрьоге пропонує назвати його іменем одну з площ, вулиць чи будівель столиці Німеччини. Це стане виявом підтримки його боротьби та позиції Берліна.

Отже, громадськість Берліна розглядає ідеї увічнити ім’я Навального на одній з вулиць. Це має не лише вшанувати його особисто, а й продемонструвати несприйняття політики Путіна та підтримку опозиційного руху у Росії.

Читати також:

В російській в’язниці помер опозиціонер Олексій Навальний

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja