Боротьба українців — наша спільна боротьба, — наголосив віцеканцлер Німеччини

За словами Роберта Хабека, зараз для України — найскладніший період, проте найближчими місяцями надійде очікувана військова допомога.

Віцеканцлер і міністр економіки ФРН Роберт Хабек вірить у швидке покращення ситуації в Україні, яка останнім часом дедалі частіше зазнає ударів з боку Росії, зокрема по об’єктах енергетичної інфраструктури. Про це він заявив в інтерв’ю DW у четвер, 18 квітня, під час свого візиту до Києва.

Роберт Хабек, віцеканцлер та міністр економіки ФРН, фото з мережі X

“Наразі на Україну чиниться величезний тиск на лінії фронту, проте протягом весни-літа і впродовж року ситуація стане легшою. Почнуть надходити боєприпаси. Чехія закупила чимало боєприпасів на світовому ринку. Обсяги німецького виробництва зростають. Американці, безумовно, також щось поставлять. Тож зараз для України, можливо, найважчий період. Але ситуація поліпшиться”, – зазначив Хабек.

Німеччина — друга за обсягами допомоги Україні

За його словами, в умовах затримки з виділенням допомоги від США останніми місяцями Німеччина взяла на себе відповідальність за забезпечення підтримки України. Про це свідчить нещодавнє рішення Берліна передати Києву ще одну систему ППО Patriot.

“Якщо поглянути на статистику, ми посідаємо друге місце після американців за обсягами військової допомоги. Ми надаємо фінансову підтримку. Крім того, економічні відносини справді чудові. Ми відкрили наші інвестиційні програми для України — країни, що перебуває у стані війни”, – зауважив міністр.

Хабек звернув увагу, що всупереч усталеній практиці, Німеччина допомагає Україні, яка веде бойові дії. “Коли країна перебуває у стані війни, ризик дефолту дуже й дуже високий. Тому зазвичай ми цього не робимо. Але ми пішли на це, і наразі загалом 46 компаній інвестували в Україну. Нові інвестиції в Україну. Отже, ми дійсно багато робимо”, – наголосив він.

Хабек: Україні потрібно більше систем ППО

Проте Україні потрібно більше систем ППО, тому інші країни мають піти за прикладом Німеччини, наголосив віцеканцлер. “Ми, Німеччина, поставили ще одну систему Patriot, і ми робимо це першими, щоб попросити інших і показати приклад того, що кожен може зробити ще трохи. І якщо подивитися на кількість систем Patriot в інших країнах, то ви побачите, що є держави, які мають набагато більше систем Patriot, ніж Німеччина”, – сказав Хабек.

Віцеканцлер закликав союзників України активізувати підтримку Києва. “Ми маємо усвідомлювати, і це потрібно пояснювати знову і знову, що боротьба українців — це також наша спільна боротьба”, – наголосив міністр. На його думку, країни-партнери мають перевірити свої системи й подивитися, чи можуть вони більше. “Я впевнений, що ми зможемо (зробити більше. – Ред.)… Якби в України було більше боєприпасів, більше оборонних систем, катастрофічних ударів по електростанціях не сталося б”, – підсумував він.

Зеленський подякував Німеччині за підтримку

За підсумками візиту Хабека до Києва президент України Володимир Зеленський подякував Німеччині за постійну підтримку його країни.

“Ми особливо цінуємо лідерську роль Німеччини, яка допомагає не лише нам в Україні захищати життя, а й усій Європі зберігати саме таку Європу, яка вміє бути мирною, правовою, вміє дбати про людей”, – заявив Зеленський у вечірньому відеозверненні.

Він повідомив, що обговорив з Хабеком ситуацію на фронті та, зокрема, необхідність протиповітряної оборони. В окремому дописі в Телеграмі український президент також високо оцінив рішення уряду Німеччини розмістити в Україні ще одну систему ППО Patriot.

Джерело: DW

Читати також:

Німецький віцеканцлер Роберт Хабек відвідав Київ

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja