Інфляція стримує зростання цін на нерухомість у Бранденбурзі

Станом на середину липня 2023 року у Бранденбурзі ринок землі потерпає від впливу інфляції: зростаючі процентні ставки та збільшення вартістості будівництва суттєво стримують зростання цін на нерухомість.

 “Ринок землі у Бранденбурзі поступово втрачає свою інтенсивність, час відновлення цього процесу залишається невідомим”, – так сформулював результати звіту про стан ринку землі за 2022 рік  Маркус Грюневальд, секретар Міністерства внутрішніх справ, у своєму виступі у вівторок.

“Оцінки ситуації на 2023 рік вже натякають на те, що ця тенденція до спаду обертів купівлі-продажу нерухомості, ймовірно, збережеться”, – додав Генрі Зунке, заступник голови Вищого експертного комітету, акцентуючи на стагнації земельних цін та зменшення кількості відповідних купівельних договорів.

Зауважимо, що в минулому році середня ціна будинку для однієї сімʼї в порівнянні з 2021 роком зросла на 10%, досягнувши 397 000 євро. Протягом 2021 року ця ціна зросла ще на 16%. Щодо новобудов, середня вартість квартири у 2022 році залишилася незмінною в порівнянні з попереднім роком і становила 403 000 євро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja