Німецькі депутати вимагають припинити допомогу Україні

Нова криза в німецькому політикумі: тридцять депутатів з округу Укермарк в Бранденбурзі закликали канцлера Олафа Шольца та голову Бундестагу Бербель Басу припинити постачання зброї Україні. Таке звернення викликало широкий резонанс та різку реакцію в німецькому суспільстві.

Автори листа висловлюють занепокоєння щодо подальшої ескалації війни та вважають, що Німеччина натомість повинна “зробити все можливе для дипломатичного врегулювання конфлікту та сприяти мирному співіснуванню народів”. При цьому, хоча вони й засуджують напад Росії “найрішучішим чином”, у тексті немає жодної згадки про злочини Путіна чи воєнні злочини Кремля в Україні.

Серед підписантів — представники різних партій, від ХДС до Альтернативи для Німеччини. Не долучилися лише члени Партії зелених, натомість підписи залишили двоє депутатів від СДПН, що спричинило дистанціювання їхньої фракції.

У відповідь лідер фракції “Зелених” Беньямін Рашке різко засудив спробу співпраці з правими радикалами, заявивши: “Ви не підписуєте листи з праворадикалами”.

Цей випадок вкотре засвідчує складність внутрішньополітичної ситуації в Німеччині щодо підтримки України. Частина депутатів, попри засудження російської агресії, схиляється до пошуку “мирного співіснування” з Москвою, не бажаючи підтримувати Київ в його боротьбі. Водночас інші політики рішуче виступають проти таких ініціатив, називаючи їх спробами співпраці з правими екстремістами.

Експерти вважають, що цей лист може бути черговою спробою Росії посіяти розбрат серед німецьких політичних сил. Адже Кремль активно працює над тим, щоб розхитати солідарність Заходу та послабити військову допомогу Україні. Тож протистояння навколо цього листа, ймовірно, триватиме і надалі, відображаючи глибокі розбіжності в німецькому суспільстві щодо подальшої політики стосовно війни в Україні.

Джерело: Spiegel

Читати також:

Герхард Шредер і надія на припинення війни через “дружбу” з Путіним

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja