Німеччина продовжуватиме підтримувати Україну стільки, скільки знадобиться – заява Шольца

24 лютого виповнилося два роки з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. З цієї нагоди канцлер Німеччини Олаф Шольц виголосив звернення, в якому запевнив Україну у подальшій підтримці та закликав до посилення обороноздатності Європи.

“Ми продовжуватимемо підтримувати Україну – політично, гуманітарно, фінансово та з військової точки зору. Стільки часу, скільки буде потрібно”, – сказав Шольц. Він наголосив, що Україна має право захищати свою територіальну цілісність та суверенітет, адже жоден кордон не може бути змінений силою.

Водночас Шольц закликав до зміцнення обороноздатності НАТО та окремих європейських країн. “Без безпеки немає свободи та демократії. Найкращою гарантією безпеки залишається НАТО – по обидва боки Атлантики”, – наголосив він.

Канцлер визнав, що у попередні роки бундесверу Німеччини приділялося недостатньо уваги. Однак тепер це у минулому – Німеччина вперше за десятиліття інвестує в оборону 2% ВВП. Кошти виділяються на нові вертольоти, винищувачі, фрегати, підводні човни та бойові машини піхоти. Також посилюється протиповітряна оборона від ракет та дронів.

Шольц зазначив, що європейським країнам варто налагодити спільні закупівлі озброєнь та боєприпасів. Це дозволить нарощувати оборонний потенціал найшвидшими темпами.

Отже, Німеччина демонструє рішучість у підтримці України та посиленні безпеки Європи. Канцлер Шольц чітко заявив, що підтримка триватиме стільки, скільки буде потрібно для перемоги. Водночас активізуються кроки зі зміцнення обороноздатності Німеччини та ЄС загалом. Це свідчить про усвідомлення необхідності жорсткої відсічі російській агресії та готовності докласти для цього максимум зусиль.

Джерело: Bild, DW

Читати також:

Німеччина і Україна підписали двосторонню угоду про гарантії безпеки

Байден і Шольц обговорили питання допомоги Україні

«Ми маємо зробити все можливе, щоб не допустити перемоги Росії в Україні», – канцлер Німеччини

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja