Залізнична криза в Німеччині завершилась: Deutsche Bahn та профспілка машиністів дійшли згоди

Після чотирьох місяців запеклих суперечок німецька залізнична компанія Deutsche Bahn та профспілка машиністів GDL врешті-решт досягли компромісу в тривалому трудовому конфлікті.

Про це повідомляє DW з посиланням на інформаційне агентство dpa.

Деталі домовленості сторони мають оголосити на окремих пресконференціях у Берліні 26 березня. Однак вже зараз стало відомо, що пасажирів більше не турбуватимуть страйки, які пів року паралізовували роботу Deutsche Bahn.

Численні акції протесту GDL завдали істотних незручностей мільйонам пасажирів по всій країні. Під час страйків залізничний гігант змушений був обмежитись лише базовим обслуговуванням потягів далекого сполучення. Економічні втрати для Німеччини через паралізований рух вантажних потягів сягали 100 мільйонів євро на день, за оцінками Інституту німецької економіки.

Протистояння тривало з листопада 2023 року. Головною вимогою профспілки було скорочення робочого тижня для змінних працівників з 38 до 35 годин зі збереженням теперішнього рівня зарплат. Крім того, GDL наполягала на разовій інфляційній компенсації у 3000 євро та підвищенні окладів на 555 євро, або близько 15% від середньої зарплати німецького машиніста.

Керівництво Deutsche Bahn критикувало ці вимоги з огляду на дефіцит кадрів, але на попередньому раунді переговорів погодилось на 36-годинний робочий тиждень з повною компенсацією втрат у зарплаті до 2028 року. Однак очолювана Клаусом Весельскі профспілка GDL відхилила цю пропозицію. Минулого тижня сторони оголосили про перехід до закритих переговорів.

Завдяки досягнутому компромісу пасажири та клієнти Deutsche Bahn можуть відчути полегшення напередодні великодніх свят. Федеральні політики також привітали розв’язання затяжного конфлікту як важливий крок до відновлення стабільності залізничного руху.

Читати також:

Deutsche Bahn тестує 5G для високошвидкісного інтернету в потягах

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja