Німеччина не встигне до кінця року прийняти бюджет на 2024 рік

У Німеччині не встигнуть ухвалити державний бюджет на 2024 рік до закінчення цього року. Цю інформацію у четвер, 7 грудня, повідомила Катья Маст, голова фракції соціал-демократів у бундестазі.

Три партії, які утворюють правлячу коаліцію, намагаються узгодити заходи щодо покриття 17-мільярдної діри у бюджеті на наступний рік, яка виникла після рішення Федерального конституційного суду щодо бюджету. За словами Маст, канцлер Олаф Шольц , міністр економіки Роберт Хабек і міністр фінансів Крістіан Лінднер не досягли згоди щодо розв’язання цієї проблеми. Терміни, визначені партіями для вирішення питання до голосування у бундестазі перед Різдвом, минули на цьому тижні.

Представники соціал-демократів сподіваються, що коаліція, до якої також входять “зелені” та Вільна демократична партія (ВДП), зможе прийняти політичне рішення щодо бюджету в бюджетному комітеті до кінця грудня. У такому випадку необхідні парламентські процедури для затвердження його пройдуть в січні у бундестазі, після чого бюджет повинен буде схвалити бундесрат (представництво федеральних земель). До цього часу федеральна влада отримає лише кошти на утримання органів державного управління та виконання їхніх правових обов’язків, зокрема щодо виплат зарплат, пенсій та соціальних виплат.

Міністр фінансів Лінднер вважає, що ухвалення держбюджету на 2024 рік після Нового року не буде великою проблемою. “Держава залишається дієздатною: жодне відомство не буде закрите, зарплати продовжать виплачуватися; всі, кому належить допомога, отримають її”, – заявив він у четвер.

Тим часом коаліції вдалося домовитися про проєкт додаткового бюджету на 2023 рік, який уряд схвалив 27 листопада. У четвер його прийняв бундесрат на першому читанні. Очікується, що бундестаг затвердить цей проєкт на наступному тижні.

Криза навколо федерального бюджету ФРН

Федеральний конституційний суд ФРН у Карлсрує 15 листопада вирішив, що уряд не мав права направити невикористані кредити у розмірі 60 мільярдів євро зі спеціального додаткового фонду на інші потреби. Повторити такий маневр можна було б лише у випадку, якщо постфактум оголосити надзвичайну ситуацію протягом всього поточного року.

Відразу після рішення суду Міністерство фінансів ФРН заморозило витрати з того фонду, в який спочатку і були спрямовані 60 мільярдів євро з антиковідного бюджету 2021 року. Проте це не вирішило проблему.

21 листопада стало відомо, що всім німецьким міністерствам і відомствам заборонено брати на себе нові фінансові зобов’язання, наприклад, укладати договори на реалізацію майбутніх проєктів. Обслуговувати дозволяється лише поточні, заздалегідь затверджені витрати.

Джерело: DW

Читати також:

Бюджетні проблеми Німеччини ставлять під удар найбільшу економіку Європи

Бразильський президент Лула та канцлер Шольц обговорять угоду про вільну торгівлю.

Сара Вагенкнехт вимагає проведення нових виборів

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja