Шольц застеріг Китай від військової підтримки Росії

Напередодні зустрічі з головою КНР Сі Цзіньпіном канцлер Німеччини Олаф Шольц під час свого триденного візиту до Китаю зробив низку важливих заяв у Шанхаї. Зокрема, він застеріг китайську владу від будь-якої військової підтримки Росії в її війні проти України.

Попередження напередодні зустрічі з Сі Цзіньпіном

“Ніхто не повинен сприяти тому, щоб це вдалося”, – заявив Шольц, маючи на увазі надання Росії військової допомоги. Він закликав не обходити санкції та не постачати Росії того, що може стати корисним для неї у війні, навіть якщо така продукція може використовуватись і в цивільних цілях.

Шольц наголосив, що агресивна війна Росії становить загрозу миру та безпеці у всьому світі, тож її не можна розглядати лише як європейську проблему.

Вимога справедливих умов конкуренції

Під час візиту до Шанхаю Шольц також закликав створити справедливі конкурентні умови для німецьких компаній на китайському ринку. Він наголосив на необхідності гарантій прав компаній та рівних можливостей, включно з доступом до державних тендерів.

Канцлер ФРН наголосив, що для Німеччини вкрай важливо мати рівні права, на які претендують китайські фірми в Німеччині. Адже Китай є найбільшим торговельним партнером Німеччини, а економічний спад у КНР створює проблеми для німецької експортноорієнтованої моделі.

Легалізація канабісу в Німеччині

Під час зустрічі зі студентами Університету Тунцзі в Шанхаї Шольц запевнив, що вживання канабісу не є обов’язковою умовою для вступу до німецьких університетів. Він пояснив, що легалізація забороненої в Китаї речовини в Німеччині має на меті не просто збільшити її споживання, а “вивести канабіс із сірої зони”.

Отже, візит Шольца до Китаю був присвячений широкому колу питань — від протидії російській агресії до економічних інтересів Німеччини та внутрішньої політики. Канцлер ФРН намагається збалансувати відносини з Пекіном, захищаючи національні інтереси Німеччини.

Джерело: DW

Читати також:

Чи справді Шольц завадив ядерному удару Росії по Україні?

Байден і Шольц обговорили питання допомоги Україні

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja