Шольц виступив проти екстрадиції Ассанжа до США

Роками засновник WikiLeaks Ассанж перебуває під арештом у Британії. Тепер канцлер Шольц виступив проти його екстрадиції до США, де викривачеві загрожує до 175 років ув’язнення.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловився проти екстрадиції Джуліана Ассанжа до США. “Я вважаю, що буде добре, якщо британські суди забезпечать йому необхідний захист, оскільки він має побоюватися переслідування у США з огляду на те, що він розголосив американські державні таємниці”, – сказав політик від СДПН під час зустрічі у професійному навчальному центрі у Зіндельфінгені (Баден-Вюртемберг). Про це пише видання Tagesschau.

Канцлер ФРН Олаф Шольц, світлина з мережі X

До 175 років ув’язнення

Він припускає, що шанси на це зросли. “Адже представники Сполучених Штатів не змогли запевнити британських суддів під час останнього слухання, що можливе покарання буде в рамках, прийнятних з точки зору Великобританії”, – заявив Шольц.

Уряд США хоче судити засновника WikiLeaks за звинуваченнями у шпигунстві. Йому загрожує до 175 років ув’язнення. Вашингтон звинувачує його у тому, що разом з викривачкою Челсі Меннінг, якій експрезидент Барак Обама надав помилування, він викрав і оприлюднив секретні матеріали про військові операції США в Іраку та Афганістані, тим самим наразивши на небезпеку життя американських інформаторів.

Ассанж натомість вважає, що його кримінально переслідують через його журналістську діяльність, і юридично оскаржує в Британії свою екстрадицію до США.

Читати також:

Німеччина утримується щодо постачання Україні ракет Taurus через ризик удару по Москві

Канцлер Німеччини Олаф Шольц анонсував створення акаунту уряду країни в TikTok

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja