Права біологічних батьків буде посилено в Німеччині

Федеральний конституційний суд Німеччини ухвалив рішення, що чинне законодавство щодо біологічних батьків у деяких випадках може порушувати Основний закон країни. Суд постановив, що законодавець має до 30 червня 2025 року закріпити нові правила, які б краще враховували права біологічних батьків.

Конкретно справа розглядалась за позовом біологічного батька 3-річної дитини з федеральної землі Саксонія-Ангальт. Мати дитини відмовилася визнавати його юридичним батьком після розлучення і зареєструвала в цій ролі свого нового партнера. В результаті біологічний батько мав право лише на 3-годинні побачення з дитиною кожні два тижні.

Конституційний суд визнав, що чинне сімейне законодавство недостатньо враховує права біологічних батьків. Тож позивач досяг часткового успіху в боротьбі за визнання свого юридичного батьківства. Раніше суди відмовляли йому, оскільки новий партнер матері вже встановив контакт з дитиною.

Крім того, Конституційний суд постановив, що законодавець може, але не повинен, визнавати більш як двоє юридичних батьків дитини. Водночас у разі розлучення двох юридичних батьків, біологічний батько має отримати більше прав для заперечування юридичного батьківства іншого чоловіка.

Варто зазначити, що Міністерство юстиції Німеччини ще на початку 2024 року заявило про намір залишити правило щодо двох юридичних батьків дитини. Тож законодавцям доведеться знайти баланс між цим та новими вимогами Конституційного суду щодо прав біологічних батьків.

Загалом, це рішення посилює правовий статус біологічних батьків у Німеччині та може стати важливим прецедентом для аналогічних справ у майбутньому.

Джерело: DW

Читати також:

Кожен другий батько в Німеччині хоче ділити навпіл обовʼязки з догляду за дітьми

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja