Стрімкий ріст процентних ставок на будівельні кредити в Німеччині

Вперше з весни 2022 року в Німеччині спостерігається історичний ріст процентних ставок за кредитами на будівництво. В той же час, деякі кредитні установи у процесі передачі підвищення процентних ставок Європейського Центрального Банку (ЄЦБ) до заощаджень протягують цей процес більше, ніж зазвичай.

Банки в Німеччині з травня 2022 року значно підвищили процентні ставки за кредитами на житлове будівництво для приватних домогосподарств, більше ніж це очікувалося. Причиною цього є значне зростання кредитних ризиків, пояснюють експерти Бундесбанку.

Підвищення процентних ставок в Єврозоні може бути позитивним для банківського сектору на середньострокову перспективу після років негативних ставок. Однак вони також створюють ризики на короткострокову перспективу, оскільки вищі процентні ставки можуть обтяжити позичальників.

Банки затримують підвищення процентних ставок для заощаджень, що вкладаються в депозити, які можна відкликати щодня. Можливо, це пов’язано з недостатньою конкуренцією в банківському секторі або невеликим інтересом до низьких ставок.

Національний банк стверджує, що конкуренція за клієнтські гроші зростає. Таким чином, клієнти можуть виграти від зростання процентних ставок. На веб-порталі Verivox зазначено, що клієнти можуть отримати процентні ставки в 3%і більше за вклади на добу. Однак це зазвичай діє лише протягом кількох місяців і лише для нових клієнтів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja