У Німеччині розпочали будівництво першого стаціонарного СПГ-терміналу

28 червня поблизу німецького міста Штаде, неподалік Гамбурга, офіційно стартувало будівництво першого в Німеччині стаціонарного термінала для прийому скрапленого природного газу (СПГ). Проєкт, вартістю близько 1 мільярда євро, планують завершити до 2027 року.

У церемонії закладання першого каменя взяли участь прем’єр-міністр федеральної землі Нижня Саксонія Штефан Вайль та міністр промисловості Чехії Йозеф Сікела.

Будівництво термінала стало можливим завдяки укладенню довгострокового контракту між чеською енергетичною компанією ČEZ та німецькою Hanseatic Energy Hub (HEH) у листопаді 2023 року. Згідно з угодою, майбутні потужності термінала, що становлять 13,3 мільярда кубометрів газу на рік, повністю законтрактовані щонайменше на 15 років.

За реалізацію проєкту відповідає компанія HEH, співвласниками якої є німецька Buss-Gruppe, міжнародний інвестиційний фонд Partners Group, іспанська газова компанія Enagas та американський хімічний гігант Dow.

Інноваційні перспективи

Особливістю нового терміналу є його адаптованість до отримання водню з рідкого аміаку. Контракт передбачає можливість переходу з постачання скрапленого газу на скраплений аміак, який вважається одним з найперспективніших хімічних сполук для транспортування водню.

Використання водню, особливо отриманого за допомогою відновлюваних джерел енергії, розглядається як оптимальна заміна викопному природному газу на шляху до кліматичної нейтральності.

Плани на майбутнє

У найближчі роки в Німеччині планується будівництво ще двох стаціонарних СПГ-терміналів — у Брунсбюттелі (земля Шлезвіг-Гольштейн) та Вільгельмсгафені (Нижня Саксонія).

Ця подія є важливим кроком у стратегії енергетичної диверсифікації Німеччини та Європи загалом.

Джерело: DW

Читати також:

Частка “зеленої” енергії у ФРН сягнула майже 60% в І кварталі 2024 року

У 2023 році відновлювальні джерела енергії (ВДЕ) вперше забезпечили понад 50% електроенергії у Федеративній Республіці Німеччина

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja