Німеччина частково легалізує канабіс

Федеральна Рада Німеччини схвалила суперечливий закон про часткову легалізацію канабісу. Це означає, що вже з 1 квітня у Федеративній Республіці буде дозволено споживання, обмежений продаж та вирощування цієї речовини.

Обговорення цього питання тривало доволі бурхливо. Низка федеральних земель, очолюваних Християнсько-демократичним союзом та Християнсько-соціальним союзом, висловлювали занепокоєння щодо можливих наслідків такого кроку та наполягали на продовженні переговорів. Зокрема, міністерка охорони здоров’я Баварії Юдіт Герлах назвала закон хибним шляхом, який створить додаткове навантаження на адміністративні та виконавчі структури земель.

Проте більшість регіонів підтримала законопроєкт або утрималася під час голосування. Лише Баварія, Баден-Вюртемберг та Сар проголосували за передачу питання на розгляд погоджувальної комісії Бундестагу та Бундесрату. Відтак шляху до легалізації канабісу відкрито.

Федеральний міністр охорони здоров’я Карл Лаутербах привітав рішення, назвавши його визначним. На його думку, попередня політика щодо канабісу зазнала краху, про що свідчить зростання споживання серед молоді та кількості смертей через вживання наркотиків.

“Я й сам протягом багатьох років був проти легалізації канабісу, але дослідження показують, що нам потрібен новий підхід”, – наголосив соціал-демократ.

Схожої думки дотримується і міністр юстиції від Вільної демократичної партії Марко Бушманн. Він переконаний, що колишня виключно репресивна політика зазнала невдачі, призвівши лише до процвітання чорного ринку та криміналізації споживачів.

Згідно з новим законом, особам від 18 років дозволять мати при собі до 25 грамів канабісу та зберігати вдома до 50 грамів. Також буде легалізовано вирощування до трьох рослин для власного вжитку. З липня почнуть діяти спеціальні “канабіс-клуби” для вирощування та обмеженого продажу наркотику.

Водночас публічне вживання канабісу буде обмежене. Зокрема, заборонять курити у визначених зонах поблизу навчальних закладів, спортивних споруд тощо. Натомість у пішохідних зонах це можна буде робити після 20 години. Для неповнолітніх усі форми споживання канабісу залишаться незаконними.

Попри ухвалення закону, дискусії та контроверсії навколо нього, імовірно, ще тривалий час не вщухатимуть. Зокрема, прем’єр-міністри Нижньої Саксонії та Бранденбургу від Соціал-демократичної партії Німеччини закликали уважно проаналізувати суспільний резонанс та, за потреби, внести зміни до законодавчих положень на користь більш зваженого підходу.

Джерело: Tagesschau

Читати також:

Легалізація канабісу в Німеччині під загрозою провалу

Попередження медиків: легалізація канабісу становить загрозу для молоді

DigiSucht: онлайн платформа для консультування з питань для алко- та наркозалежних

Світлина згенерована за допомогою ШІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja