В Німеччині зросла кількість смертей через вживання наркотиків

Торік у Німеччині від наслідків вживання заборонених речовин померло 2227 осіб, що майже вдвічі більше, ніж десять років тому. Про це повідомив урядовий уповноважений з питань наркотиків та наркозалежності Буркхард Блінер.

За його словами, у 2023 році від дії наркотиків загинули 1844 чоловіки та 383 жінки. Це на 237 випадків більше, ніж роком раніше. Особливо стрімко зросла кількість смертей, пов’язаних із вживанням кокаїну та крек-кокаїну — з 507 до 610 порівняно з 2022-м.

Найбільше летальних випадків, як і раніше, спричинив героїн, проте їхня кількість дещо знизилася — з 749 до 712. Водночас збільшилася смертність через змішані речовини.

“Нам потрібен конкретний прогрес у сферах профілактики та соціальної допомоги на місцях”, – наголосив Буркхард Блінер. На його переконання, зокрема, необхідно відкривати більше спеціальних приміщень для контрольованого вживання наркотиків.

Наразі в Німеччині діє 31 такий заклад, де особи з наркозалежністю можуть під наглядом медиків уживати психоактивні речовини в безпечніших умовах. Проте деякі федеральні землі досі не мають подібних закладів.

За оцінками експертів, лише невелика частина з приблизно мільйона споживачів важких наркотиків в Німеччині проходить лікування від наркозалежності. Уряд останніми роками запровадив кілька нових програм, щоб покращити доступ до медичної допомоги та реабілітації для цієї категорії громадян.

Загалом ситуація з немедичним вживанням психоактивних речовин в Німеччині залишається непростою. У 2021 році близько 30% дорослого населення країни зізнавалися в пробах різних видів наркотиків. А загальна кількість засуджених за розповсюдження, виробництво чи володіння забороненими речовинами сягнула понад 330 тисяч.

Джерело: Bild

Читати також:

В деяких землях буде можливість пройти безкоштовний тест на наркотики

Майже 10 кілограмів наркотиків вилучили в Тюрингії

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja