У Берліні закликають ЄС розпочати переговори про вступ України

Уряд Німеччини вважає, що Київ виконав усі необхідні умови для початку в червні переговорів про вступ України до Європейського Союзу. Про це повідомила державна міністерка ФРН у справах Європи Анна Люрман.

“З погляду німецького уряду, Україна відповідає всім вимогам для початку в червні переговорів про вступ до ЄС. Тому ми закликаємо всі країни-члени швидко узгодити переговорні рамки”, – наголосила Люрман в інтерв’ю агентству dpa.

Нагадаємо, у грудні 2023 року на саміті лідери ЄС ухвалили рішення започаткувати процес вступних переговорів з Україною та Молдовою. Тоді за це висловилися представники всіх країн Євросоюзу, окрім прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який демонстративно покинув залу перед голосуванням.

Днями посли країн ЄС обговорювали запропоновані Єврокомісією в березні переговорні рамки для вступу України та Молдови. За інформацією агентства Bloomberg, Будапешт продовжує блокувати ухвалення відповідних документів.

Анна Люрман, світлина з мережі X

Більшість держав-членів налаштовані розпочати переговори вже наприкінці червня. Однак Бельгія, яка головує в ЄС до кінця місяця, наполягає на започаткуванні цього процесу за часів свого головування. Адже з 1 липня ротаційне головування перейде до Угорщини, і тоді переговори можуть бути відкладені на пізніший термін через незгоду Будапешта.

Офіційно угорська сторона висловлює занепокоєння становищем угорських меншин на заході України. Однак насправді ця суперечка розглядається багатьма як спроба прем’єра Орбана виторгувати більше поступок від Євросоюзу в інших питаннях.

Водночас кілька тижнів тому джерела видання Politico повідомляли, що ЄС має намір розпочати офіційні переговори про вступ України та Молдови 25 червня. Проте чи підуть євроінституції всупереч із позицією Угорщини, наразі невідомо.

Джерело: DW

Читати також:

Україна вразила Німеччину швидкими темпами проведення реформ

У Німеччині одна з політичних партій виступила проти прийняття України до ЄС

Світлина згенерована за допомогою ШІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja