Вищий адмінсуд ФРН визнав партію АдН підозрюваною у правому екстремізмі

Вищий адміністративний суд у Мюнстері підтвердив рішення нижчої інстанції та дозволив спецслужбам здійснювати нагляд за діяльністю правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН) через підозри у причетності до правого екстремізму. Суд відхилив апеляцію партії, визнавши законною її класифікацію Федеральним відомством із захисту конституції як “підозрюваної у правоекстремістських прагненнях”.

За словами головуючого судді Геральда Бука, наявні достатні фактичні докази того, що АдН вчиняє дії, спрямовані проти людської гідності певних груп населення та демократичних принципів. Суд визнав обґрунтованими підозри, що партія принаймні значною мірою прагне надати громадянам Німеччини з міграційним минулим лише юридично принижений статус. Крім того, є підстави вважати, що АдН применшує гідність іноземців та мусульман, а також чинить антидемократичні зусилля.

Таким чином, Федеральне відомство отримало право продовжувати нагляд за правими популістами, використовуючи певні розвідувальні засоби — вербування інформаторів, стеження за представниками партії тощо.

Заснована 2013 року АдН наразі представлена у Бундестазі та більшості земельних парламентів. За опитуваннями, рівень її підтримки серед виборців становить 19%, а у деяких східних землях Німеччини значно вищий. Партія розраховує на формування місцевих урядів на сході та вперше висуне кандидата на посаду федерального канцлера.

Водночас АдН потрапляє в осередок численних скандалів через підозри у зв’язках з неонацистами, праворадикалами, РФ та Китаєм. Федеральна прокуратура веде розслідування щодо можливого шпигунства та фінансових оборудок з цими країнами. Адміністративний суд Кельна вже визнав “визначено екстремістським” молодіжне крило “Молода альтернатива”.

Джерело: DW

Читати також:

Суд підтвердив екстремістський статус молодіжного крила правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини”

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja