Нардепи Бундестагу отримають найбільше підвищення зарплат за останні 28 років

Голова Бундестагу Бербель Бас погодила рекордне за кілька десятиліть зростання заробітних плат для німецьких парламентарів. Починаючи з липня цього року, депутати отримуватимуть щомісячну винагороду в розмірі 11 227 євро, що на 635 євро більше, ніж раніше.

Таке підвищення на 6% пояснюється динамікою номінальних зарплат в Німеччині протягом 2023 року. За даними Федерального статистичного відомства, минулого року вони зросли на аналогічний відсоток. Відповідно й зарплати членів Бундестагу піднімуть на стільки ж.

Окрім базової ставки, голови парламентських комітетів отримуватимуть додаткову 15-відсоткову надбавку. Що ж стосується максимальної пенсії для депутатів після щонайменше 26 років перебування на посаді, то вона становитиме 7298 євро. Для порівняння, пересічному працівникові довелося б трудитися майже 200 років, аби заробити на таку пенсію.

Нинішнє суттєве збільшення винагороди для німецьких парламентарів стане найбільшим за останні 28 років. Таким чином, за рівнем оплати праці депутати Бундестагу наблизяться до своїх колег з інших провідних країн Європи.

Разом з тим, слід визнати, що розмір зарплат і пенсій представників законодавчої гілки влади в Німеччині залишається предметом періодичних суспільних дискусій та критики з боку частини громадян.

Джерело: Bild

Читати також:

Інформація про доходи депутатів стане більш прозорою

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja