Deutsche Bahn тестує 5G для високошвидкісного інтернету в потягах

Deutsche Bahn розпочинає амбітний проєкт із покращення мобільного покриття під час поїздок залізницею. Німецький залізничний оператор розпочав випробування новітнього стандарту 5G для забезпечення якісним інтернет-зв’язком потягів, що рухаються на високих швидкостях.

Як повідомляється, на 10-кілометровій тестовій ділянці між містами Каров і Мальхов у Мекленбурзі-Передній Померанії відбуватимуться рейси спеціально обладнаного вагона-лабораторії. Під час руху фахівці здійснюватимуть заміри якості покриття мережі п’ятого покоління.

Проєкт “Gigabit Innovation Track”, в якому також задіяні оператор O2 Telefónica, власник мобільних радіовеж Vantage Towers та виробник обладнання Ericsson, має на меті перевірити, наскільки добре 5G може працювати у швидкісних потягах. Хоча цей стандарт забезпечує найвищі швидкості передачі даних, на залізничних шляхах він поки що практично не використовується через обмежену дальність 5G-антен.

Для випробувань антени спеціально націлено на колію, а зв’язок працюватиме в діапазоні 3,6 ГГц, який забезпечує максимальний трафік. Критично важливим аспектом є безперебійна передача з’єднання між базовими станціями під час руху потягу на високих швидкостях.

Тестовий вагон облаштований антенами ззовні та всередині. На першому етапі він курсуватиме зі швидкістю до 80 км/год, згодом швидкість збільшать до 140 км/год. До кінця року партнери проєкту мають представити результати та рекомендації для розгортання гігабітної інфраструктури на залізниці.

Міністр транспорту ФРН Фолькер Віссінг наголошує: “Нашим завданням є створити в потягах умови, наближені до пересувного офісу чи вітальні, де не буде обмежень для віддаленої роботи, перегляду відео та голосових дзвінків. Такої якості можна досягти лише з гігабітним покриттям”.

Німецька Deutsche Bahn готова розглянути можливість масштабного розгортання 5G уздовж залізничних шляхів, якщо поточні випробування виявляться успішними, а витрати — виправданими. Це дозволить пасажирам насолоджуватися високошвидкісним інтернетом під час поїздок потягами.

Джерело: Tagesschau

Читати також:

Німецькі потяги стали часто спізнюватися через зношене залізничне покриття

Більше потягів між Німеччиною та Австрією у 2024 році

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja