Німеччина розглядає можливість обов’язкової військової служби для жінок

Генеральний інспектор Бундесверу Карстен Броєр висловив підтримку ідеї запровадження обов’язкової військової служби для жінок у Німеччині. Ця заява прозвучала в контексті обговорення можливого відновлення призову, скасованого у 2011 році.

У інтерв’ю медіахолдингу Redaktionsnetz Deutschland Броєр наголосив на необхідності забезпечення гендерної рівності у питаннях військової служби. “Наразі призупинена обов’язкова військова служба, яка за конституцією стосувалася лише чоловіків. Тут має бути встановлена рівність прав, але спочатку необхідно провести відповідну політичну та суспільну дискусію”, – зазначив генеральний інспектор.

Бройер підкреслив, що такі заходи необхідні для зміцнення обороноздатності Німеччини. “З військової точки зору нам потрібна здатність до нарощування сил, не в останню чергу з огляду на плани НАТО. Ми є центральним вузлом альянсу: фактично, коли наші союзники розгортають свої сили, всі шляхи проходять через Німеччину”, – пояснив він.

Генеральний інспектор Бундесверу Карстен Броєр, фото з мережі X

За оцінками Броєра, для ефективного виконання своїх завдань Бундесвер потребує понад 400 тисяч військовослужбовців та резервістів. Ця цифра значно перевищує нинішню чисельність збройних сил Німеччини.

Ініціатива щодо залучення жінок до обов’язкової військової служби викликала жваве обговорення в німецькому суспільстві. Прихильники ідеї вказують на потребу модернізації збройних сил та забезпечення рівних можливостей, тоді як критики застерігають від можливих негативних наслідків такого рішення.

Варто зазначити, що подібні дискусії відбуваються і в інших європейських країнах на тлі зростання геополітичної напруженості. Німеччина, як ключовий член НАТО, прагне адаптувати свою оборонну політику до нових викликів безпеки.

Остаточне рішення щодо запровадження обов’язкової військової служби для жінок потребуватиме широкого обговорення та можливих змін до законодавства. Наразі ж заява генерального інспектора Бундесверу відкриває новий етап дискусії про майбутнє німецьких збройних сил та роль жінок у системі національної оборони.

Джерело: Bild

Читати також:

Чи повернеться загальний військовий обов’язок в Німеччині?

Голова Союзу бундесверу закликає поставити на військовий облік усіх придатних до служби громадян Німеччини

До лав Бундесверу хочуть залучити військовослужбовців без німецького громадянства

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja