“Шольц роздуває цифри: Німеччина надала Україні значно менше допомоги, ніж заявляє”

Канцлер Німеччини Олаф Шольц постійно наголошує, що Німеччина підтримує Україну, яку атакувала Росія, та загалом надала суму у 28 мільярдів євро в якості військової допомоги.

Однак депутат Бундестагу від Християнсько-демократичного союзу Інго Гедехенс звинувачує Шольца в “надмірно прикрашеній” статистиці. За розрахунками опозиції, лише 10,2 мільярда євро фактично надійшло до України. Про це написало німецьке видання Bild.

За словами Гедехенса, уряд Німеччини вдається до “творчої бухгалтерії”. Він пояснює це кількома моментами:

  • Німеччина має можливість повернути собі витрачені на військову допомогу Україні кошти з бюджету ЄС. Вже було повернено 31 мільйон євро, ще 3,4 мільярда євро заявлено до відшкодування. Тобто по суті ці кошти надає ЄС, а не Німеччина, отже їх потрібно віднімати від 28 мільярдів.
  • Шість мільярдів “витягнуті з повітря”: Канцлер пообіцяв, що у 2024 році буде укладено нові контракти на 6 мільярдів євро. Але ці гроші йтимуть не лише на військову допомогу Україні, а й на заходи в інших країнах та переоснащення Бундесверу. За підрахунками Гедехенса, 2,6 мільярда з цих 6 мільярдів слід відрахувати.

  • Дрібні витрати: Шольц заявляв, що у 2024 році на так звану “ініціативу зміцнення” для України буде виділено “більше ніж 7 мільярдів євро”. Однак, за даними уряду, з цього фонду фінансуються заходи та в інших країнах, тож для України передбачено лише 6,7 мільярда.

У підсумку, за розрахунками опозиції, з 28 мільярдів, озвучених Шольцом, реально залишається 21,7 мільярда. Але й ця сума завищена, адже включає обіцянки та плани на майбутнє — аж до 2028 року. Якщо ж брати лише фактично надану допомогу, то, за даними опозиції, вона становить лише 10,2 мільярда євро.

Інго Гедехенс, світлина з мережі X

“Канцлер створює враження, що Німеччина вже надала Україні військову підтримку на 28 мільярдів євро. Але насправді ми ще не виділили навіть половини цієї суми”, – заявив депутат Бундестагу Інго Гедехенс. На його думку, це свідчить про те, що Шольца більше цікавить власне PR, ніж реальна допомога Україні.

Читати також:

Німеччина подвоїть військову допомогу Україні до 7 мільярдів євро у 2024 році

Німеччині доведеться вибирати між своєю економікою та допомогою Україні — WSJ

Байден і Шольц обговорили питання допомоги Україні

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja