Двоє людей потрапили на лаву підсудних в Німеччині, зіткнувшись з серйозним звинуваченням у шпигунстві на користь російської федерації. Полковник бундесверу, Карстен Л., і підприємець російсько-німецького походження, Артур Е., звинувачуються у передачі секретної інформації з баз даних Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND) в москву. У випадку визнання їх винними, їм загрожує довічне ув’язнення.
За словами представника Федеральної прокуратури Німеччини, обвинувачені використовували свої службові посади для передачі секретів. Карстен Л., ймовірно, друкував або фотографував секретні матеріали, які потім передавали Артуру Е. Транспортування матеріалів в москву здійснювалося Артуром Е. літаком, квитки на який було куплено московським бізнесменом, також розшукуваним.
Також обвинувачення стверджує, що обидва підсудні отримали від рф понад 800 тисяч євро готівкою. Гроші, передані співробітниками служби зовнішньої безпеки росії в москві, стали предметом уваги слідства. Прокуратура твердить, що зв’язки Карстена Л. допомагали Артуру Е. обійти митний контроль в аеропорту Мюнхена.
Зміст переданих документів з BND до росії, за звинуваченням, стосується систем озброєнь, вироблених в США та Німеччині та переданих Україні. Прокуратура вимагає закритого режиму для обговорення цих матеріалів, викликаючи бурю питань в суспільстві та серед журналістів.
Процес став найгучнішим шпигунським скандалом в Німеччині за останні десятиліття. Карстен Л. раніше очолював службу внутрішньої безпеки в BND, а Артур Е., після служби в бундесвері, зайнявся підприємницькою діяльністю.
Уряд та BND вже здійснили кроки для запобігання майбутнім витокам секретної інформації, внісши зміни в законодавство. Це включає більш строгі перевірки співробітників розвідки, включаючи огляд вмісту їх мобільних телефонів. Розгляд справи очікується протягом пів року, з винесенням вироку не раніше літа 2024 року.
Джерело: DW
Читати також:
У Німеччині зростає рівень корупції
Глава МЗС Німеччини виступає проти “заморожування” війни в Україні
Зображення згенероване ШІ