Кожен рік домашні господарства в Німеччині викидають тонни відходів. За новою статистикою, обсяги побутових відходів в Німеччині знизилися до рекордно низького рівня.
У 2022 році об’єм побутових відходів у Німеччині зменшився на 8,2 відсотка – до 37 мільйонів тонн. Згідно з даними Федерального статистичного відомства (Destatis), на кожного жителя ФРН припало близько 438 кілограмів побутових відходів минулого року, що становить 1,3 кг на день. Це свіжі дані, опубліковані у грудні 2023 року. Цей показник є найменшим від початку обліку у 2004 році, і дослідники називають зафіксоване зменшення “дивовижним”, особливо враховуючи зростання населення на 1,1 мільйона людей у 2022 році.
Щодо складу сміття, то в Німеччині з 1990-х років приділяється більше уваги його сортуванню. В кожному будинку є окремі контейнери для паперу, упакування, біо- та інших відходів, що полегшує класифікацію та облік різновидів відходів. Так, у 2022 році 34 відсотки від обсягу сміття з приватних домогосподарств припадають на побутові предмети, які зазвичай попадають в так звані жовті контейнери чи спеціальні мішки. Це включає пакування, таке як пластик, алюмінієва фольга, пінопласт і інші речі, призначені для подальшої переробки або спалювання. Усі контейнери для цих відходів мають спеціальні емблеми, оскільки виробники несуть відповідальність за утилізацію своїх товарів та упаковки згідно з законодавством. Вторинна сировина, така як папір, картон, скло, складає 31 відсоток від загальної кількості відходів, органічні відходи (залишки їжі, трава, листя, земля) – 27 відсотків, а великогабаритні предмети – 7 відсотків.
Щодо іншого “шкідливого” сміття, такого як батарейки, лампочки, акумулятори, невеликі електроприлади або фарби, на нього припадає всього 0,5 відсотка. Німеччина лідирує в Європі в галузі переробки сміття: понад три чверті відходів мають шанс на нове життя. Частину сміття вивозять за кордон. Наприклад, у 2022 році з Німеччини було вивезено близько 735 тисяч тонн пластикових відходів – більше, ніж з будь-якої іншої країни ЄС. Основну частину прийняли на утилізацію Нідерланди – 153 тисячі тонн, а також Туреччина – 92 тисячі тонн, Польща – 81 тисяча тонн, та інші країни.
Щодо звичок населення, то згідно з Федеральним статистичним відомством, в Німеччині щорічно викидається близько 11 мільйонів тонн продуктів, що на одного жителя складає близько 78 кг на рік. Найбільше викидають фрукти та овочі – 35 відсотків від загальної кількості органічних відходів. Серед інших продуктів також значаться готові страви – 15 відсотків, хліб і випічка – 13 відсотків, напої – 12 відсотків, молочні продукти – 9 відсотків, напівфабрикати та заморожені вироби – 6 відсотків. Дослідники вказують на те, що чим молодша людина, тим більше продуктів потрапляє у її сміттєвий кошик.
Усього в країнах ЄС щорічно накопичується приблизно 2,2 мільярда тонн відходів.
Джерело: DW
Читати також:
Як потрібно утилізувати опале листя у Німеччині
Світлина згенерована ШІ