Вчора на головному вокзалі Вупперталя тривала багатогодинна масштабна операція поліції через помилкову ідентифікацію. Чоловіка прийняли за розшукуваного терориста Червоної Армії Фракції (RAF) – це була помилка.
Один з пасажирів вважав, що впізнав у потязі розшукуваного терориста RAF Ернста-Фолькера Штауба. Після цього спецпідрозділи оточили потяг і затримали підозрюваного та його супутницю. Під час встановлення особи з’ясувалося, що підозри не підтвердилися, повідомила поліція.
Через поліцейську операцію головний вокзал Вупперталя був закритий на кілька годин. Це спричинило численні затримки, особливо на маршруті між Гагеном і Кельном/Дюссельдорфом. Увечері залізничний рух було відновлено.
Заклик до розшуку в програмі «Aktenzeichen XY…ungelöst»
Після події в програмі «Aktenzeichen XY…ungelöst» знову пролунали заклики до розшуку трьох терористів RAF, які переховуються з 1990-х років. Після цього слідчі отримали понад 160 повідомлень, які зараз опрацьовуються.
Ернст-Фолькер Штауб, особу якого помилково впізнали, належав до так званого третього покоління РАФ, яке, зокрема, у 1989 році вбило голову німецького банку Дойче Банк Альфреда Герргаузена і вважається відповідальним за останню жертву RAF у 1991 році. Тоді снайпер застрелив голову Треугандштальту Детлева Ровведера.
Троє терористів RAF розшукуються й досі
RAF остаточно припинила існування у 1998 році, а багатьох її відомих членів було засуджено. Проте деталі багатьох нападів досі залишаються нез’ясованими, наприклад хто саме вбив Герргаузена. Також невідомі всі члени третього покоління RAF – винятком є троє ідентифікованих і розшукуваних колишніх терористів: Буркгард Гарвег, Даніела Клетте та Ернст-Фолькер Штауб.
Їх розшукують за звинуваченнями у спробі вбивства та низці тяжких пограбувань. Сліди ДНК пов’язують їх з нападами на інкасаторів та супермаркети між 1999 і 2016 роками. Припускають, що мотивом було отримання грошей, а не політичні міркування.
Про RAF
RAF (нім. Rote Armee Fraktion) – ліворадикальна терористична організація, що діяла в ФРН у 1970-1990-х роках.
Емблема терористичного угрупування RAF, зображення з вікіпедії
Її поява була пов’язана зі студентськими протестами 1968 року та політичним екстремізмом в Західній Німеччині. Мета RAF – повалення існуючого державного ладу шляхом масового запалювання суспільства за допомогою терактів.
RAF стала “токсичною” для німецького суспільства – група була відповідальна за численні вбивства політиків, бізнесменів, поліцейських. Крім того, RAF здійснювала викрадення, пограбування банків, резонансні втечі з в’язниць.
Загалом жертвами RAF стало 34 людини. Серед засуджених членів організації – Андреас Баадер, Ульріка Майнхоф, Гудрун Енслін та інші, які отримали довічні терміни.
За інформацією wdr.de
Читати також:
21 поліцейський постраждав під час акції вшанування Лібкнехта і Люксембург у Берліні
Світлина з відкритих джерел