Масові протести проти з’їзду партії “Альтернатива для Німеччини”

У німецькому місті Ессен тисячі людей вийшли на вулиці, щоб висловити свій протест проти федерального з’їзду партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD). Демонстранти вдалися до блокад та акцій, намагаючись перешкодити прибуттю делегатів на захід.

Поліція повідомила про спроби активістів заблокувати вулиці та перехрестя навколо місця проведення з’їзду — залу Груга. Деяким делегатам від AfD довелося звертатися за допомогою до правоохоронців, щоб дістатися до місця призначення.

За інформацією поліції, частина демонстрантів вдалася до насильницьких дій. “Деякі протестувальники замаскувалися та атакували правоохоронців”, – йдеться у повідомленні. Вже відбулися перші затримання. Поліція закликала учасників акцій “триматися якомога далі від насильницьких дій та провокаторів”.

Правоохоронні органи залучили кілька тисяч співробітників та водомети для забезпечення безпеки навколо місця проведення з’їзду. Прилеглий район Рюттеншайд має обмежений доступ.

Очікується, що протягом вихідних у контрдемонстраціях та акціях візьмуть участь до 100 000 людей з усієї Німеччини та з-за кордону, серед яких близько 1 000 ліворадикальних активістів. Перша мирна акція протесту під гаслом “Бас проти ненависті” вже відбулася у п’ятницю ввечері, зібравши близько 5 000 учасників.

Економісти застерігають від намірів AfD

Критика AfD лунає не лише на вулицях. Економісти висловлюють занепокоєння щодо намірів впливових політиків партії відвернутися від ЄС та США на користь зближення з Росією та Китаєм.

Олівер Хольтемьоллер, віцепрезидент Інституту економічних досліджень Галле, попередив, що такий курс “може призвести до значної політичної та економічної невизначеності та пов’язаний з великими довгостроковими ризиками”.

Марсель Фратцшер, президент Німецького інституту економічних досліджень, назвав орієнтацію на Росію та Китай “найбільшою помилкою”, яку Німеччина може зробити в політичному та економічному плані. “Це посилить залежність Німеччини від Китаю, зміцнить авторитарні режими та послабить демократію в Європі”, – зазначив він.

Міхаель Хютер, директор Інституту німецької економіки, також вважає пропозиції AfD економічно хибними, підкреслюючи роль ЄС як “оплоту стабільності, демократії та миру”.

Ця ситуація демонструє глибокий розкол у німецькому суспільстві щодо політичного курсу країни та чимраз більшу стурбованість впливом крайніх правих сил на майбутнє Німеччини та її роль у європейській спільноті.

Джерело: Tagesschau

Читати також:

Масові протести в Німеччині проти партії АдН

Вищий адмінсуд ФРН визнав партію АдН підозрюваною у правому екстремізмі

Суд у Німеччині оштрафував політика з АдН за використання нацистського гасла

Світлини з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja