На острові Рюген знайдено скарб вагою 7 кілограмів

Вчені виявили дивовижну знахідку в Мекленбург-Поморському. На острові Рюген вони виявили близько 6000 срібних монет!

Цю цікаву знахідку зробили археологи біля Ланкен-Граніц на острові Рюген. За першими висновками, срібло зберігалося в глиняному посуді, пізніше його закопали в землю. Про це повідомляє Bild.

Срібло датується XI століттям і має вагу приблизно 6,7 кілограма, за словами державного археолога Детлефа Янцена. Це стало найбільшим відкриттям в нещодавній історії регіону.

В той час 6700 грамів срібла вартували близько 34 коней, волів або навіть рабів, пояснив Янцен. Вартість може відрізнятися в різних регіонах, оскільки існує небагато писемних джерел про ціни на товари з того періоду.

Окрім монет, дослідники також забезпечили іншу цікавинку. Поблизу Мірова (район Мекленбурзьке озерне плато) було знайдено сім частково прикрашених бронзових мечів, припускається, що вони мають вік понад 3000 років.

Здається, що вони походять з приблизно 1000 р. до н. е. Як пояснив дослідник, їх тоді потопили в багні, можливо, як жертву богам.

Місцевість, в якій знайдено скарб.

Ще один срібний скарб з XI століття було знайдено поблизу Мёльна біля Нойбранденбурга. Що робить цей скарб особливим, нарівні з перлами, які, ймовірно, походять з регіону Кавказу, це кілька малих срібних християнських сосудів для реліквій. Це є ранніми свідченнями християнства на північному сході, датованими приблизно 1060 роком, за словами Янцена.

Читати також:

Нові археологічні знахідки в Нижній Саксонії

В Манчінге викрадена з музею найбільша кельтська знахідка золота 20 століття

Світлина: Markus Scholz/dpa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja