У 2023 році вартість святкового обіду в Німеччині суттєво підскочила, тож планування різдвяного застілля стає актуальним завданням. Здається, що покупки в супермаркетах обійдуться дорожче, ніж два роки тому. Свята наближаються великими кроками, тому не лише телеканали готуються до Різдва, а й домогосподарства вже взялися за прикрасу свого житла.
Центр консультацій для споживачів вказує, що багатьом можливо доведеться адаптувати вибір продуктів для святкового столу в залежності від власного бюджету.
Вартість різдвяного обіду у 2023 році суттєво вища, ніж раніше. Продукти, які прикрашають святковий стіл, різняться в кожному будинку залежно від сімейних уподобань. Проте, деякі класичні продукти, ціни на які детально вивчила консультаційна служба для споживачів, вже відомі широкому загалу.
Чи то ковбаски з картопляним салатом, яловичі рулети з червоною капустою та кльоцками, чи раклет в різних варіаціях – вартість улюбленої різдвяної страви зросла настільки, що споживачам доведеться витратити значну суму грошей. Згідно з аналізом Центру консультацій для споживачів, середнє зростання цін становить 27%.
Це висновок, до якого прийшли в Центрі консультацій для споживачів, проаналізувавши ринок найпопулярніших продуктів, як складових для рецептів. Домашнє різдвяне печиво тепер стає майже ексклюзивною закускою, порівнюючи ціни в жовтні 2021 року та жовтні 2023 року.
Ціна цукру цього року зросла на 74,6%, за інформацією від Центру консультацій для споживачів, повідомляє Федеральне статистичне управління. Мало різдвяних рецептів обходяться без цукру, і це робить цукор найбільш популярним продуктом для святкових покупок. Пшеничне борошно подорожчало на 69,6%, маргарин – на 50,8%. Зростання цін на молочну продукцію також помітне. Таким чином, напівтвердий сир коштуватиме на 38,9% дорожче, ніж у 2021 році. Це стосується також ковбаси (+34,6%), картоплі (+33,8%), пельменів (+30,8%) та яловичих рулетів. Щоб заощадити трошки грошей при покупках, Центр консультацій для споживачів рекомендує користуватися власними брендами супермаркетів. Також можна звернути увагу на акції та знижки. Щодо якості, практично немає суттєвих відмінностей між двома ціновими категоріями, зазначається за дослідженням Stiftung Warentest, проведеним на початку 2023 року. Загалом було протестовано 786 брендів та 628 продуктів власної торгової марки.
Джерело: aussiedlerbote.de
Читати також:
В Німеччині зараз в тренді адвент-календарі ручної роботи
Популярні додатки з кешбеком для вигідних покупок у Німеччині
Зображення згенеровані за допомогою ШІ