Інфляція в Німеччині минулого року сягнула 5,9 відсотка

Минулоріч ціни на продукти харчування зросли найбільше – на 12,4 відсотка. Особливо подорожчали хлібобулочні вироби та молочна продукція.

Інфляція в Німеччині у 2023 році в середньому склала 5,9 відсотка. Про це повідомляє DW, посилаючись на Федеральне статистичне відомство ФРН. “У попередньому 2022 році інфляція становила 6,9 відсотка, цього року вона трималася на рівні майже 6 відсотків”, – зазначила голова відомства Рут Бранд.

Найбільше в Німеччині минулого року зросли ціни на продукти харчування – в середньому на 12,4 відсотка. Подорожчання торкнулося практично всіх видів продовольства.

Особливо сильно злетіли ціни на хліб та хлібобулочні вироби – на 16,4 відсотка. Також сильно подорожчали молочні продукти, яйця, цукор, варення, мед та інші солодощі – в середньому на 15,7 відсотка. Суттєво виросли ціни на рибу та овочі. Єдиним винятком стало масло, яке подешевшало на 17,8 відсотка.

Помірне зростання цін на енергоносії

Ціни на енергоносії в Німеччині в середньому підвищилися на 5,3 відсотка, що значно менше порівняно з попереднім 29,7 відсотками у 2022 році.

Зокрема, природний газ подорожчав на 14,7 відсотка, а електроенергія – на 12,7 відсотка. Натомість легкий мазут подешевшав одразу на 22,2 відсотка, бензин та дизель – на 5,8 відсотка.

Фахівці статистичного відомства наголосили, що при оцінці динаміки цін на енергоносії треба враховувати надані урядом субсидії, а також різке зростання торік.

У грудні 2023 року ціни в Німеччині зросли в річному вимірі на 3,7 відсотка. Економісти прогнозують подальше помірне подорожчання через припинення держсубсидій для домогосподарств та підвищення ПДВ на громадське харчування до 19 відсотків.

Отже, попри певне уповільнення, інфляція в Німеччині минулого року залишилася на досить високому рівні близько 6 відсотків. Зокрема, суттєво подорожчали харчі та енергоносії. Експерти прогнозують подальше, хоч і помірне, зростання цін у 2024 році.

Читати також:

Німецька економіка у 2023 році скоротилася на 0,3% через інфляцію та процентні ставки

На скільки цього року подорожчає Різдвяна вечеря?

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja