Мерц: Німеччина стоїть перед загрозою економічного спаду

Голова Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц попереджає про серйозну загрозу економічного спаду в Німеччині та вимагає від уряду негайних дій.

Незважаючи на літній період, кількість безробітних зростає, а у першому півріччі 2023 року кількість банкрутств збільшилась на 16% порівняно з минулим роком, повідомив Мерц агентству Deutsche Presse-Agentur у Берліні. При цьому, промислове виробництво також зазнає спаду. “Це особливо хвилює нас, як країну з високою індустріальною спрямованістю.”

Вимагає прискорення процедур прийняття рішень

Виникає питання, чи ефективно працює ринок праці з 769 000 вакансіями та 2,55 мільйонами безробітних, зазначив Мерц. “Чи ми маємо планувати задоволення потреби в робочій силі лише через збільшення масової імміграції?” Якщо так, то уряд має пояснити, чому ті, хто подав заявки кілька тижнів або місяців тому, ще не отримали можливість прибути в Німеччину.

Християнсько-демократичний союз пропонує відокремити імміграцію на робочий ринок від процедур, що стосуються надання притулку, та повністю перейти до цифрової обробки дозволів на проживання та працю. Проте уряд відхилив цю пропозицію. “Ми потребуємо невідкладних сучасних цифрових процедур, щоб привабити тих, кого нам потрібно для нашого ринку праці.”

Також, процес визнання дипломів та професійних кваліфікацій, наприклад, українців, що втекли до Німеччини, забирає невиправдано багато часу. “І я не бачу, що остання реформа законодавства про іноземців дала якісь суттєві зміни”, зазначив Мерц. Він також закликав коаліцію не скорочувати фінансування інтеграційних та мовних курсів для даної групи населення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja