Найнижчі показники інфляції у квітні

Згідно з оцінками експертів, в квітні показники інфляції досягли найнижчого рівня порівняно з останнім півріччям.

За першою оцінкою Федерального статистичного управління, в Німеччині в квітні спостерігалось найменше підвищення цін на товари та послуги за останні вісім місяців. Рівень інфляції становив у середньому 7,2 відсотка, що є найнижчим значенням з серпня 2022 року. Водночас, зазначається, що зростання цін на продукти харчування у квітні було помірнішим, ніж у попередньому місяці.

Нажаль зменшення рівня інфляції в країні не позбавило людей завищених цін на певні види товарів та послуг. За офіційними даними, в квітні послуги в Німеччині подорожчали в середньому на 4,7 відсотка порівняно з минулим роком. Однак ціни на продукти харчування зросли лише на 17,2 відсотка, що стало пом’якшенням в порівнянні з березнем, коли вони зросли на 22,3 відсотка. Ціни на енергоносії також зросли у квітні на 6,8 відсотка в річному порівнянні. У березні зростання цін на енергоносії склало 3,5 відсотка, а в лютому – 19,1 відсотка. Уряд Німеччини вживає заходів, щоб зробити природний газ, електроенергію та централізоване опалення доступнішими для населення, встановивши тарифи на рівні 1 січня цього року.

Європейський центральний банк (ЄЦБ) знаходиться у процесі боротьби зі зростаючою інфляцією шляхом підвищення процентних ставок. Це повинно призвести до зростання вартості кредитів, що може знизити попит на них. Центральний банк прагне до забезпечення стабільних цін в Єврозоні з рівнем інфляції не більше 2%. Після шести послідовних підвищень ключова процентна ставка в Єврозоні досягла 3,5%. Очікується, що наступне підвищення буде здійснено на засіданні ЄЦБ 4 травня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja