Необхідність у кваліфікованих працівниках може зрушити проблему складного імміграційного законодавства

За даними Федерального статистичного відомства Німеччини, за останній рік, значно зросла кількість людей – не горомадян ЄС, які отримали дозвіл на тимчасове проживання з метою працевлаштування. На кінець 2022 року ця кількість становила 351 000 осіб, що в чотири рази перевищує показник 2010 року, коли в центральному реєстрі іноземців було зареєстровано 85 тисяч трудових мігрантів.

Лише з 2021 по 2022 рік кількість таких мігрантів зросла на 56 тисяч, або на 19 %. За статистикою, 67 % зареєстрованих трудових мігрантів – чоловіки віком від 25 до 35 років.

Отримати посвідку на тимчасове місце проживання з метою працевлаштування можна отримати за допомогою так званої блакитної карти (Blaue Karte). Отримати таку карту для працевлаштування в Німеччині можливо відповідно до Закону про проживання, працевлаштування та інтеграцію іноземців на території Німеччини. Це спеціальна можливість для перебування людей з вищою освітою, які планують працювати в Німеччині як кваліфіковані фахівці.

Асоціації роботодавців критикують складне імміграційне законодавство в Німеччині, тому Федеральний уряд планує реформу Закону про кваліфіковану імміграцію з метою залучення до країни більше кваліфікованих працівників. У цьому контексті уряд планує полегшити процес імміграції для них, наприклад, за допомогою використання системи балів за канадською моделлю та швидшого визнання іноземних професійних кваліфікацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja