Німеччина проти конфіскації російських активів для допомоги Україні

Уряд Німеччини обережно ставиться до планів США конфіскувати заморожені російські активи та спрямувати їх на підтримку України. Офіційний представник німецького уряду Штеффен Хебештрайт наголосив, що Берлін виступає лише за використання доходів від цих активів, тоді як самі активи мають залишатися недоторканними.

“Наша позиція незмінна: ідеться про доходи від заморожених активів, а не про самі активи”, – пояснив Хебештрайт напередодні зустрічі міністрів фінансів G7, де обговорюватиметься питання допомоги Україні.

Представник Міністерства фінансів ФРН додав, що активи Центробанку Росії вважаються недоторканними відповідно до принципів імунітету держави в міжнародному праві. Натомість витрачатимуться лише доходи від російських активів.

Як повідомляла американська газета The Wall Street Journal, Німеччина побоюється, що конфіскація, а не просто заморожування російських коштів може створити прецедент для нових позовів проти неї з вимогами виплати репарацій за злочини часів Другої світової війни.

Водночас США та Велика Британія вважають конфіскацію заморожених російських активів “вирішальним” кроком для перемоги України у війні проти Росії. За даними представника Сенату США, в американських банках заморожено російських активів на $5 млрд, а у всьому світі — близько $300 млрд, значна частина яких зберігається в ЄС.

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час свого візиту до Києва у травні заявив про наміри адміністрації Байдена конфіскувати російські активи в американських банках для допомоги Україні.

Натомість у Кремлі будь-яку спробу вилучення російських коштів, включно з доходами від них, вважатимуть експропріацією, на яку буде відповідна реакція.

Джерело: DW

Читати також:

Шольц підтримує ідею використати російські активи на боєприпаси для України

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja