Уряд Німеччини стоїть перед складним вибором між наданням підтримки українській владі та захистом інтересів власних бізнесменів у зв’язку з енергетичною кризою та інфляцією.
За інформацією газети The Wall Street Journal, Німеччина планує продовжити інвестування в чотирирічний бюджетний пакет ЄС для України на суму 50 мільярдів євро, попри замороження більшості бюджетних виділень. Однак уряд повинен прийняти рішення щодо пріоритетів у політиці.
Як вказує видання, фінансова допомога Україні від Німеччини буде продовжена, але країна може не мати можливості фінансово підтримати ініціативи Єврокомісії з міграції та інших пріоритетних напрямків для ЄС.
Стаття також зазначає, що німецький уряд повинен вирішити, чи слід надавати пріоритет посиленню колективної оборони Європи та підтримці України чи пом’якшенню впливу зростаючих цін на енергоносії та інфляції, особливо в умовах обмеженого бюджету та підвищеного контролю над витратами.
21 листопада Міністерство фінансів ФРН прийняло рішення тимчасово заморозити практично всі асигнування з бюджету поточного року через рішення Конституційного суду щодо неправомірності перерозподілу старих незатребуваних кредитних коштів на суму 60 мільярдів євро для боротьби з коронавірусом на екологічні та кліматичні проєкти.
За даними газети Bild, початково міністр фінансів ФРН Крістіан Лінднер передбачав лише 4 мільярди євро на військову допомогу в бюджеті на 2024 рік, але майже всі ці кошти вже були витрачені на попередні обіцяні проєкти. Міністерству оборони залишилося лише 120 мільйонів євро для нових ініціатив.
Стаття також повідомляє, що міністр оборони Борис Пісторіус висловив обурення цією ситуацією і вимагав додаткових 5 мільярдів євро під час бюджетних переговорів, які ще тривають.
Читати також:
Німеччина надасть Україні пакет військової допомоги на 1,3 мільярда євро
На 4 мільярди євро більше для оборони України
У Німеччині одна з політичних партій виступила проти прийняття України до ЄС
Економіка Німеччини скоротилася на 0,1% за підсумками III кварталу
Світлина з відкритих джерел