Німці поки що рідко користуються технологіями штучного інтелекту

Згідно з опитуванням, проведеним німецьким інформаційним агентством dpa, 56% громадян Німеччини ще жодного разу не використовували технології штучного інтелекту (ШІ). Водночас 30% респондентів вбачають в ШІ передусім ризики, тоді як 26% – нові можливості.

Кожен третій житель Німеччини розглядає штучний інтелект головним чином як джерело ризиків. Під час опитування, замовленого dpa в компанії YouGov, 30% учасників заявили, що для них особисто, небезпеки, пов’язані з використанням ШІ, переважають над його перевагами. Ще для 26% опитаних, можливості ШІ важливіші за ризики, повідомляє агентство 20 квітня.

Разом з тим, 39% респондентів не визначилися з відповіддю або зазначили, що не мають чіткого уявлення про штучний інтелект.

Лише 36% німців вже користувалися технологіями ШІ

Водночас 56% опитаних зізналися, що самі ще не користувалися технологіями штучного інтелекту. Позитивно на це запитання відповіли 36% учасників загалом і понад половина респондентів молодших 40 років. Серед тих, хто вже має такий досвід, 81% використовував ШІ в особистих цілях, 36% – для роботи, 15% – для навчання у ВНЗ або професійно-технічному закладі.

Репрезентативне опитування проводилося з 5 по 10 квітня серед 2013 повнолітніх громадян Німеччини.

Можливості та ризики штучного інтелекту

Тим часом за результатами дослідження Міжнародного валютного фонду, технології штучного інтелекту можуть вплинути на 60% робочих місць у країнах з розвиненою економікою. Близько половини робочих місць зазнають негативного впливу ШІ, тоді як решта можуть виграти від впровадження нових технологій, з’ясували експерти. “Ваша робота може зникнути повністю — що само по собі погано — або штучний інтелект може покращити вашу роботу, завдяки чому ви дійсно станете продуктивнішим, а ваш рівень доходу зросте”, – пояснила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Вона визнала, що розвиток технологій ШІ “трохи лякає”, але також відкриває “величезні можливості” для всіх.

Європарламент у березні ухвалив резолюцію про регулювання штучного інтелекту з метою “захисту фундаментальних прав, демократії, верховенства права та екологічної стійкості від високоризикованого штучного інтелекту”. Раніше США, Великобританія, Німеччина та ще 15 країн підписали угоду про захист споживачів від неправомірного використання ШІ. У документі представлені рекомендації для компаній-розробників із метою захистити системи зі штучним інтелектом від зловмисників та запобігти витоку конфіденційних даних користувачів.

Отже, попри поширені побоювання, пов’язані зі штучним інтелектом, ця технологія також відкриває нові перспективи, наприклад, підвищення продуктивності праці та рівня доходів. Водночас країни намагаються виробити належне правове регулювання для убезпечення громадян від потенційних ризиків ШІ.

Джерело: Deutsche Welle

Читати також:

Усе більше компаній використовує штучний інтелект

Світлина згенерована за допомогою штучного інтелекту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja