Згідно зі свіжими даними Євростату, середня тривалість життя у Німеччині є найнижчою серед країн Західної Європи та Скандинавії. За підрахунками європейського статистичного відомства, цей показник для громадян ФРН становить 81,2 року.
Така тривалість життя робить німців “антилідерами” Західної Європи та дозволяє випереджати їх лише державам колишнього соцтабору. За словами представників німецької влади, зараз ФРН відстає від середнього рівня західноєвропейських країн за тривалістю життя на 1,7 року. Чверть століття тому цей розрив складав 0,7 року.
Основною причиною відносно ранньої смертності в Німеччині медики називають серцево-судинні захворювання, розвитку яких сприяють високі показники куріння, вживання алкоголю та нездорове харчування в країні.
“Серцево-судинні недуги забирають життя багатьох німців передчасно через поширені шкідливі звички, як-от паління та вживання алкогольних напоїв, а також неправильне нездорове харчування”, – пояснюють лікарі.
Німеччина традиційно входить до числа держав із найвищим рівнем життя та соціального забезпечення. Однак, за даними статистики, тривалість життя громадян цієї країни суттєво відстає від інших розвинених західноєвропейських держав.
Подібна ситуація наштовхує на висновки про необхідність реформування медичної галузі та політики у сфері громадського здоров’я для боротьби з поширеними факторами ризику захворювань і передчасної смертності серед населення. Відповідні експертні оцінки вже лунають у німецькому суспільному дискурсі.
Джерело: Bild
Читати також:
Німці споживають усе менше м’яса, – статистика
Статистика злочинності в Німеччині: акцент на мігрантах чи комплексний підхід?
Світлина з відкритих джерел