В Німеччині назріли зміни у законодавстві щодо абортів. Спеціальна урядова комісія нещодавно презентувала свої рекомендації з цього питання.
Наразі аборти в Німеччині в принципі заборонені і є кримінальним злочином за статтею 218 Кримінального кодексу. Проте відповідальність не застосовується, якщо вагітність перервана протягом перших трьох місяців за умови консультації жінки. Аборт також дозволений після зґвалтування або якщо існує загроза життю, фізичному чи психічному здоров’ю жінки.
Тепер урядова коаліція у складі СДПН, “зелених” та Вільної демократичної партії Німеччини має намір лібералізувати законодавство про аборти, змінивши відповідні норми, які діють вже близько 30 років.
Урядова комісія, до складу якої входили 18 експертів з різних галузей, рекомендувала скасувати положення про принципову протиправність абортів на ранніх термінах вагітності. На думку юристки Ліане Вьорнер, яка очолювала профільну робочу групу в комісії, ця норма не витримує критики з точки зору конституційного, міжнародного та європейського права.
Комісія вважає, що граничний термін вагітності, до якого аборти можуть бути легалізовані, має становити момент, коли плід стає життєздатним — тобто приблизно з 22-го тижня після останньої менструації. Після цього терміну аборти мають залишатися поза законом, за винятком випадків зґвалтування або загрози здоров’ю вагітної жінки.
Депутатка Бундестагу від СДПН Катя Маст переконана, що переривання вагітності на ранніх термінах не повинно вважатися кримінальним злочином, оскільки це стигматизує жінок.
Водночас Католицька церква та консервативні політичні сили в Німеччині, як-от ХДС/ХСС та АдН, виступають проти цих планів. Вони вважають, що пропоновані зміни послаблять захист ненародженої дитини.
Попри супротив, уряд Німеччини, здається, налаштований на лібералізацію законодавства про аборти на ранніх термінах вагітності.
Джерело: DW
Читати також:
Після народження дитини не тільки мати отримуватиме відпустку
Світлина: in4usa