Гомеопатія може втратити фінансування з державного бюджету Німеччини

Міністр охорони здоров’я Німеччини Карл Лаутербах заявив про намір скасувати фінансування гомеопатичного лікування коштом державного медичного страхування. На його думку, такі витрати не мають сенсу, оскільки ефективність гомеопатії не підтверджена науково.

“Гомеопатія як послуга, що оплачується страховими компаніями, не має сенсу. Основою нашої політики повинні бути наукові докази”,- написав Лаутербах у своєму Twitter. Він також зазначив, що зміну клімату не можна подолати “за допомогою водограю”.

Гомеопатичні препарати виготовляються з рослинних, мінеральних або тваринних речовин у вкрай низьких концентраціях. Їх приймають, наприклад, у вигляді гранул (глобул). Вчені одностайні в думці, що ефект гомеопатії не виходить за рамки плацебо і не має доведеної дієвості.

У документі міністерства охорони здоров’я Німеччини йдеться, що послуги без доведеної медичної користі не повинні фінансуватися зі страхових внесків. Тому уряд має намір скасувати можливість включення гомеопатії та антропософської медицини до переліку послуг, що покриваються страхуванням.

Лікарі-гомеопати стурбовані таким рішенням і закликають зберегти гомеопатію як послугу з державним покриттям. На їхню думку, пацієнтам має бути доступний широкий спектр методів лікування.

Розмір економії бюджету в разі скасування фінансування гомеопатії не до кінця зрозумілий. Раніше називалися цифри в 10-20 млн євро на рік. Проте, за словами Лаутербаха, йдеться не про гроші, а про принцип – держава має оплачувати лише ті методи лікування, ефективність яких підтверджена наукою.

Джерело: Tagesschau

Читати також:

Німецькі науковці виявили новий вид антибіотика

ГРЗ в Німеччині: найновіші статистичні дані та аналіз інфекційної ситуації

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja