Більше персоналу для процедур надання притулку

Понад 1 000 нових повноцінних робочих місць, 300 мільйонів євро на прискорення процедур надання притулку: міністерка внутрішніх справ Фезер хоче посилити відповідне Федеральне відомство. Наступного тижня прем’єр-міністри федеральних земель та канцлер знову обговорюватимуть міграційну політику.

Федеральне відомство у справах міграції та біженців (BAMF), відповідальне за процедури надання притулку, отримає значно більше робочих місць. У інтерв’ю виданню “Welt am Sonntag” федеральна міністерка внутрішніх справ Ненсі Фезер (СДПН) повідомила про “1 160 додаткових співробітників”. За словами речниці міністерства, до них входитимуть 343 постійні посади, а також кошти на оплату праці ще 817 осіб у сфері притулку.

Як пояснили у міністерстві, це можуть бути, наприклад, фахівці на гонорарній основі або перекладачі, які безпосередньо займатимуться процедурами розгляду заяв про надання притулку. Крім того, на запит інформаційного агентства dpa, представник міністерства уточнив, що йдеться про повноцінні робочі місця. Їх планують якомога швидше зайняти. За даними BAMF, на цей час там працює близько 8 000 осіб.

Федеральний уряд, за словами Фезер, робить багато для прискорення та цифровізації процедур надання притулку. На це уряд виділяє додатково 300 мільйонів євро.

Все ще немає результатів щодо зовнішніх процедур притулку

Фезер сказала в інтерв’ю, що уряд все ще перевіряє, наскільки можливо проводити процедури надання притулку в третіх країнах: “Є експерти, які вважають таке врегулювання можливим, інші кажуть, що потрібно змінити правові норми”. Вона додала, що критерієм є права людини, які захищені європейським правом та німецькою конституцією. Міністерка може уявити такі процедури “в країнах на шляху до Західної Європи, які дотримуються верховенства права”. Окрім того, уряд Німеччини перевірить, наскільки можливо застосувати в Німеччині угоду між Італією та Албанією щодо прийому біженців.

Головне, щоб під час таких процедур люди були в безпеці, а треті країни могли повернути їх на батьківщину, якщо вони не потребують захисту, наголосила Фезер.

“Скасування індивідуального права на притулок”

Критика можливих процедур у третіх країнах лунає, зокрема, від правозахисних організацій. Виконавчий директор організації Pro-Asyl Карл Копп нещодавно говорив про “часткову відмову від захисту біженців” та “скасування індивідуального права на притулок”. Amnesty International теж чітко виступила проти обговорюваних планів щодо перенесення процедур надання притулку за межі Європи: “Ми закликаємо федеральний уряд не піддаватися на блюзнірські псевдорішення”.

Натомість фракція ХСС у Бундестазі хоче укласти угоду про притулок з Руандою за британським зразком. За словами голови фракції Олександра Добріндта, процедури можна було б проводити в Руанді згідно з німецькими стандартами, а людей гідно розміщувати й забезпечувати на місці. Він проводив переговори з місцевим урядом та відвідав табір біженців ООН неподалік столиці Кігалі.

Переговори прем’єр-міністрів федеральних земель з Шольцом наступного тижня

Під час зустрічі в листопаді канцлер Олаф Шольц та прем’єр-міністри федеральних земель домовилися, що федеральний уряд перевірить, чи можливо проводити процедури надання притулку за межами Європи.

Хоча результатів перевірки поки немає, це питання може обговорюватися на наступній зустрічі наступного тижня.

Джерело: Tagesschau

Читати також:

Біженці та мігранти в Німеччині: зміни у 2024 році

Ненсі Фезер закликає стабілізувати рух біженців в країнах ЄС

Фезер продовжить контроль на німецьких кордонах до 15 грудня

Німеччина підписала міграційний договір з Грузією: визнана безпечною країною походження

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja