Європейські країни приймають на роботу українських трудових мігрантів на протязі багатьох років. У зв’язку війни Росії проти України, кількість людей, які шукають прихистку в країнах ЄС, потребують, також, визнання і на ринку праці в цих країнах.
У Німеччині українські переселенці можуть знайти житло та отримати соціальну допомогу, проте з працевлаштуванням справи складніші. До прикладу, в Польщі кожен п’ятий українець працевлаштований, натомість у Німеччині кожен восьмий. Дані статистики стосуються осіб, які були зареєстровані, як вимушені переселенці через війну Росії проти України, станом на 31 січня 2023 року.
Причини складної інтеграції у німецький ринок праці, ще належним чином не досліджені. Представники Федерального відомства у справах міграції та біженців (BAMF) впевнені, що українські мігранти мають високі можливості для працевлаштування в Німеччині. Згідно статистики, яку оприлюднив Інститут дослідження ринку праці, 72% українських переселенців, що подали заяву на пошук роботи, є висококваліфікованими фахівцями з відповідною вищою освітою та досвідом роботи. Важливим аспектом, який уповільнює можливість працевлаштування – це знання німецької мови. Вивчення мови це питання часу, вже майже 200 тисяч переселенців зареєструвалися на мовні курси.
За словами Бенджаміна Бекманна, керівника відділу інтеграційних курсів BAMF, основну частку переселенців складають жінки та діти. Він наголошує, що за наявності володіння відповідного рівня німецької мови українські жінки зможуть отримати роботу за своїм фахом.