Російські диверсанти затримані в Німеччині

У середу, 17 квітня, поліційний спецпідрозділ провів арешти двох громадян Німеччини в місті Байройт, що в землі Баварія. Затримані підозрюються у співпраці з російськими спецслужбами з метою підготовки диверсійних атак на військові об’єкти в Німеччині.

Головним фігурантом справи є 39-річний Дітер С., який, як вважають слідчі, має подвійне німецько-російське громадянство. За даними прокуратури, з жовтня 2023 року він систематично збирав інформацію про військові об’єкти, в тому числі бази США, залізничні шляхи та іншу інфраструктуру, фотографуючи їх з метою підготовки вибухів і підпалів на шляхах постачання для української армії.

Дітер С. перебував у контакті з представником російських спецслужб. У березні 2024 року до нього приєднався 37-річний Александер Й., який також, як встановлено, допомагав у шпигунській діяльності.

Мета запланованих диверсій полягала в тому, щоб підірвати військову допомогу, яку Німеччина надає Україні в протидії російській агресії.

Зв’язки з бойовиками “ДНР”

За даними слідства, Дітер С. раніше, у 2014-2016 роках, воював на боці так званої “Донецької народної республіки” проти України. Німецькі силові структури вже тоді розглядали цю організацію як терористичну.

Тепер федеральна прокуратура Німеччини класифікує діяльність затриманих як участь у діяльності іноземної терористичної організації, що загрожує позбавленням волі до 10 років.

Дітер С. також підозрюється в незаконному зберіганні вогнепальної зброї та підготовці насильницьких дій, що загрожують державній безпеці.

Операція німецьких спецслужб

За повідомленнями ЗМІ, за Дітером С. і Александером Й. спостерігали правоохоронні органи Німеччини впродовж кількох місяців. Генеральний прокурор Єнс Роммель особисто видав дозвіл на їхнє кримінальне переслідування.

Затримані були доставлені до Карлсруе. Проти Дітера С. обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, а Александер Й. має бути у четвер допитаний суддею Федерального суду.

Посольство Росії у Берліні поки не надало коментарів щодо арештів.

Джерело: Spiegel

Читати також:

Європейський політик Максиміліан Кра викликав підозри у зв’язках з Росією

Росія пристосовує свої методи шпигунства в Німеччині

Звукова зброя російських спецслужб вперше була використана в Німеччині

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja