Машиністи в Німеччині оголосили 20-годинний страйк, слід очікувати скасування та затримки поїздів по всій території країни

Страйк розпочнеться сьогодні о 22:00 та вплине на роботу поїздів по всій країні. Нагадаємо, профспілка машиністів (GDL) вимагає підвищення зарплат, одноразової компенсації за інфляцію та скорочення кількості робочих годин.

Пасажирам пропонується екстрений розклад. Ознайомитись з ним можна ТУТ.

Німецька профспілка машиністів GDL 14 листопада, оголосила про проведення 20-годинного попереджувального страйку з 22:00 15 листопада до 18:00 16 листопада. Скасування поїздів очікується у всій Німеччині.

Про це пише Reuters.

«Невдоволення працівників велике, їх побоювання законні», – заявив голова GDL Клаус Везельскі, пояснюючи заклик до страйку машиністів поїздів, провідників, диспетчерів та інших професійних груп, об’єднаних у профспілку. «Зараз саме час добиватися покращень, зволікати не можна», – наголосив він. Deutsche Bahn піддав різкій критиці дії GDL.

Таким чином, лише через кілька днів після першого раунду переговорів лідер профспілки Клаус Везельскі (Claus Weselsky) хоче посилити тиск на роботодавців у переговорах про зарплату. У GDL вимагають підвищити зарплати на 555 євро на місяць і надати машиністам одноразову компенсацію за інфляцію до 3000 євро. Крім того, профспілка закликає скоротити робочий час тих, хто працює позмінно, з 38 до 35 годин зі збереженням колишньої заробітної плати”, – пише DW.

У DB запропонують пасажирам екстрений розклад

Концерн Deutsche Bahn (DB) запропонує пасажирам екстрений розклад руху потягів на час страйку. «DB використає для цих поїздок довші поїзди з великою кількістю місць, щоб доставити якнайбільше людей до місць призначення. Проте гарантувати поїздку неможливо”, — йдеться в оголошенні. Пасажири, які бажають відкласти поїздки, заплановані на ці дні, матимуть змогу скористатися своїми квитками пізніше. «Квиток є дійсним для поїздки до початкового пункту призначення, навіть якщо маршрут буде змінено. Бронювання місць може бути скасовано безплатно», – уточнюють у DB.

Колишні страйки залізничників у Німеччині

Це вже четвертий у 2023 році попереджувальний всенімецький страйк залізничників. Попередня така акція відбулася у травні та тривала 50 годин, паралізувавши залізничне сполучення по всій країні.

Тоді профспілка залізниць та транспорту EVG вела переговори від імені 230 тисяч працівників майже 50 залізничних та автобусних операторів, домагаючись підвищення зарплати на 12 відсотків і як мінімум на 650 євро на місяць. Deutsche Bahn запропонував підвищення на 10 відсотків для працівників із низькими та середніми зарплатами та на 8 відсотків — для працівників із високими зарплатами, а також компенсацію за «дорожчання життя» у розмірі 2850 євро. Профспілка вважала цю поступку недостатньою.

Компанія Deutsche Bahn (DB) відкинула вимогу GDL про скорочення робочого часу з повною компенсацією заробітної плати як нездійсненну. Керівник GDL Клаус Везельскі, навпаки, підкреслив, що це «не підлягає обговоренню». У вихідні голова профспілки Verdi Франк Вернеке оголосив про «масові дії» у суперечці про заробітну плату в державному секторі напередодні чергових переговорів 7 та 8 грудня.

Читати також:

Німецькі потяги стали часто спізнюватися через зношене залізничне покриття

Учні Гамбурга отримають безкоштовні квитки на громадський транспорт від початку 2024 року

17 постраждалих в аварії шкільного автобуса в Бад-Вальдзее

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja