Що означає підтвердити професійну кваліфікацію в Німеччині?

Для деяких професій в Німеччині підтвердження кваліфікації є обов’язковою процедурою для працевлаштування за фахом.

Визнання професійної кваліфікації означає підтверждення, що іноземна професійна кваліфікація еквівалентна німецькій.

В Німеччині визнання іноземної професійної кваліфікації здійснюється через процедуру визнання кваліфікації (Anerkennungsverfahren). Цей процес залежить від конкретного фаху та регулюється різними відомствами.

Якщо Ви маєте іноземну професійну кваліфікацію та бажаєте працювати в Німеччині, спочатку Вам потрібно з’ясувати, яке відомство займається визнанням Вашої кваліфікації. Найчастіше відомством є Federal Employment Agency (Bundesagentur für Arbeit), що виконує визнання кваліфікацій для некваліфікованих працівників, або відповідний регулюючий орган для професій, що потребують спеціальної кваліфікації.

Після з’ясування відомства, Вам потрібно подати заяву на визнання кваліфікації та надати всю необхідну документацію. Ця документація може включати сертифікати, дипломи та інші документи, що підтверджують Вашу кваліфікацію.

Необхідно надати документи, що підтверджують українську (або отриману в іншій країні) професійну кваліфікацію, включаючи переклад документів на німецьку мову. Точні вимоги залежать від професії та юрисдикції.

Після того, як Ваша заява буде розглянута, Вам буде повідомлено про результати визнання. Якщо Ваша кваліфікація буде визнана, Ви зможете почати працювати в Німеччині. Якщо ж відомство відмовить у визнанні, Ви маєте право подати апеляцію та вимагати повторного розгляду своєї заяви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja