В Німеччині знову страйкують залізничники: добовий страйк машиністів

По всій Німеччині через страйк машиністів з профспілки GDL суттєво обмежено рух пасажирських поїздів протягом доби з четверга, 7 грудня, починаючи з 22:00 години.

Залізничний концерн Deutsche Bahn на своєму вебсайті закликав пасажирів відкласти свої поїздки. Рух вантажних поїздів обмежено 7 грудня вже з 18:00. За інформацією від GDL, це останній страйк у поточному році. Однак на початку 2024 року машиністи, якщо не буде досягнуто компромісу, планують провести “більш тривалі та інтенсивні страйки”. Раніше управління концерну вранці 8 грудня повідомило про серйозні проблеми з пасажирським та вантажним транспортом та оголосило введення надзвичайних заходів на період страйку.

Вимоги профспілки машиністів GDL

Причиною оголошення страйку в профспілці є небажання роботодавців виконати ключові вимоги щодо скорочення робочого часу з 38 до 35 годин на тиждень для працівників, які працюють за змінами. “Таким чином залізничні підприємства не лише ігнорують обґрунтовані потреби власних співробітників. Вони підривають терміново необхідні заходи з успішного залучення нових працівників”, – заявив голова профспілки GDL Клаус Везельськи (Claus Weselsky) в інтерв’ю медіакомпанії Bayerische Rundfunk. За його думкою, коротший робочий тиждень привів би до того, що більше людей зацікавилося б професією машиніста.

Крім того, в GDL вимагають підвищення зарплат на 555 євро на місяць і надання машиністам одноразової компенсації за інфляцію в розмірі до 3000 євро.

У федерації “Німецьке туристичне господарство” розкритикували GDL. “Страйк – важлива річ”, – заявив генсек організації Свен Ліберт (Sven Liebert). – Але ми все ж критикуємо те, що подорожі та відпочинок, які люди заслужили, тепер постраждають від цього несподіваного страйку”. Мобільність туристів вже постраждала від настання зими, поскаржився він.

Тарифні переговори між профспілкою GDL і концерном Deutsche Bahn розпочалися на початку листопада. Два тижні тому, однак, в GDL оголосили про їхню невдачу.

Джерело: zdf.de

Читати також:

Профспілка залізничників у Німеччині пообіцяла продовжити страйки

Машиністи в Німеччині оголосили 20-годинний страйк, слід очікувати скасування та затримки поїздів по всій території країни

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja